هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 11:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 5 آذر 1402 ساعت 14:33
يكشنبه 5 آذر 1402 12:54 ساعت
2023-11-26 14:33:20
شناسه خبر : 372802
جنبش عدالت‌خواه دانشجویی در نامه‌ای خطاب به رئیس صداوسیما خواستار بررسی دقیق مصوبه مجلس درباره سن بازنشتگی با حضور کارشناسان موافق و مخالف شده است.
جنبش عدالت‌خواه دانشجویی در نامه‌ای خطاب به رئیس صداوسیما خواستار بررسی دقیق مصوبه مجلس درباره سن بازنشتگی با حضور کارشناسان موافق و مخالف شده است.
گروه فرهنگ-رجانیوز: نامه جنبش عدالت‌خواه دانشجویی به آقای پیمان جبلی رییس صدا‌و‌سیما پیرامون نحوه پرداختن رسانه ملی به مصوبه افزایش سن بازنشستگی  به این شرح است:
 
جناب آقای جبلی
 رییس محترم صدا و سیما
سلام علیکم
 
همانطور که مستحضرید، مجلس شورای اسلامی اخیراً و در جریان بررسی لایحۀ برنامۀ هفتم، مصوبه‌ای مبنی‌بر افزایش سن بازنشستگی تصویب کرده است. این مصوبه از‌جانب کارشناسان، صاحب‌نظران، فعالان سیاسی و اجتماعی، کارگران و برخی تشکل‌های دانشجویی، به‌شدت مورد نقد قرار گرفته و تبعات سیاسی – اجتماعی زیادی برای آن پیش‌بینی شده است. 
 
پس از تجربۀ تلخ تریبون‌های یک‌طرفه، گزارش‌های مضحک حمایتی و به‌طور کلی حمایت تمام‌قد صدا ‌و ‌سیما در جریان حذف ارز 4200 تومانی که مهم‌ترین سیاست نظام پس از افزایش قیمت بنزین در آبان 98 بود و آزادسازی قیمت‌ها، تورم فزاینده و کوچک شدن سفرۀ محرومان و مستضعفان را به دنبال داشت، بیم آن می‌رود که این سیاست شکست خوردۀ رسانۀ ملی در نادیده گرفتن مردم و ترجیح صاحبان قدرت بر ولی‌نعمتان انقلاب اسلامی، این بار نیز در مسئلۀ افزایش سن بازنشستگی که اهمیتی کمتر از سیاست حذف ارز 4200 تومانی ندارد، تکرار شود.
 
جنبش عدالت‌خواه دانشجویی از شما می‌خواهد در صدا و سیمایی که وظیفه دارد رسانۀ ملی باشد، به نظرات مختلف و موافقان و مخالفان فرصت یکسان و کافی ارائه کرده و موجبات تضییع حقوق مردم و هضم شدن آن‌ها در چرخ‌دنده‌های سیاست‌های ضد توسعه و ضد عدالت و سانسور تبعات منفی این تصمیم‌گیری‌ها را فراهم نکرده و صدای مردم و کارگران و مستخدمینی باشید که در‌صورت اجرای این مصوبه، عمر خود را فدای ورشکستگی صندوق‌های بازنشستگی خواهند کرد.
و آخر دعوانا أن الحمد لله رب العالمین 
 
رونوشت: علیرضا خدابخشی، معاون سیاسی صدا و سیما
 
انتهای پیام/