هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 اسفند 1402
ساعت 03:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 5 آذر 1402 ساعت 14:03
يكشنبه 5 آذر 1402 13:58 ساعت
2023-11-26 14:03:24
شناسه خبر : 372798
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: آبان ماه امسال بیش از هشت میلیون شیر خشک معمولی(رگولار) تولید داخل و وارداتی در داروخانه ها توزیع شد و کمبودی در این زمینه نداریم.
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: آبان ماه امسال بیش از هشت میلیون شیر خشک معمولی(رگولار) تولید داخل و وارداتی در داروخانه ها توزیع شد و کمبودی در این زمینه نداریم.
گروه اقتصادی - رجانیوز: رئیس سازمان غذا و دارو گفت: آبان ماه امسال بیش از هشت میلیون شیر خشک معمولی(رگولار) تولید داخل و وارداتی در داروخانه ها توزیع شد و کمبودی در این زمینه نداریم.
 
به گزارش رجانيوز، سید حیدر محمدی روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا درباره آخرین وضعیت تنظیم بازار شیرخشک در کشور افزود: میانگین توزیع شیرخشک معمولی پنج میلیون قوطی در ماه بود اما در شهریورماه امسال به دلیل تامین نشدن به موقع منابع مالی و بروز مشکلات در تامین مواد اولیه به تولید چهار میلیون و ۳۰۰ قوطی کاهش یافت.
 
وی تصریح کرد: تولیدکنندگان شیرخشک اکنون سه شیفت کار می کنند و میزان تولید به بیش از پنج میلیون در ماه رسیده است به طوری که پنج درصد ذخیره استراتژیک داشتیم ولی به دلیل تقاضای زیاد در بازار ذخایر را آزاد کردیم و آبان ماه بیش از هشت میلیون قوطی شیرخشک در داروخانه ها توزیع شد.
 
هیچ شیرخشکی جمع آوری نشده است
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه هیچ شیرخشکی در بازار جمع آوری نشده است، تصریح کرد: همه شیرخشک های داخلی استانداردهای لازم و مورد تایید را دارند و شیرخشک های وارداتی نیز توسط آزمایشگاه‌های سازمان غذا و دارو مراحل نظارت و بررسی را طی کرده و سپس عرضه می شوند.
 
محمدی تصریح کرد: اکنون شیرخشک به میزان لازم در همه استانها از جمله سیستان و بلوچستان توزیع شده است و روند واردات علاوه بر تولید داخلی نیز همچنان وجود دارد.