هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 25 تير 1403
ساعت 09:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 29 آبان 1402 ساعت 15:04
دوشنبه 29 آبان 1402 15:01 ساعت
2023-11-20 15:04:29
شناسه خبر : 372658
 فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه دشمن به مقاومت مردم مظلوم و با ایمان فلسطین و اشتباهات خود باخته و اسلام در حال گسترش است، گفت: ان شاءالله فلسطینی‌ها در این نبرد پیروز خواهند شد.
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه دشمن به مقاومت مردم مظلوم و با ایمان فلسطین و اشتباهات خود باخته و اسلام در حال گسترش است، گفت: ان شاءالله فلسطینی‌ها در این نبرد پیروز خواهند شد.
گروه سیاسی - رجانیوز: فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه دشمن به مقاومت مردم مظلوم و با ایمان فلسطین و اشتباهات خود باخته و اسلام در حال گسترش است، گفت: ان شاءالله فلسطینی‌ها در این نبرد پیروز خواهند شد.
 
به گزارش رجانیوز، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نخستین همایش تخصصی حرفه‌ای سراسری حسابرسی مطهر که صبح امروز (دوشنبه) در مرکز همایش‌های نورالرضا (ع) برگزار شد، اظهار داشت: خداوند متعال به مسئله انضباط مالی در قرآن اشاره و تأکید دارد که اگر به یکدیگر قرض می‌دهید، حتماً آن را بنویسید؛ این اهمیت انضباط، شفافیت و کتابت را برای حفظ رابطه دقیق مالی در همه اجزای زندگی انسان نشان می‌دهد.
 
سرلشکر سلامی با بیان اینکه هرگز هیچ موجود زیبا و سالمی بدون پایش و مراقبت سالم باقی نمی‌ماند، ادامه داد: یک گلستان سراسر از گل اگر دائماً مراقبت، آبیاری و آفت‌زدایی نشود به مرور زمان به فساد گرایش پیدا می‌کند.
 
فرمانده کل سپاه افزود: کنترل‌های درونی، وجدان، باور‌ها و ایمان انسان قوی‌ترین و مستحکم‌ترین ابزار کنترل انسان برای پیشگیری از معاصی و خطاهاست و هیچ چیزی نمی‌تواند جایگزین باور‌ها و اعتقادات درونی برای مصونیت داشتن از انواع معاصی شود.
 
انسان در یک نبرد دائمی با شیطان است
وی با بیان اینکه انسان در یک نبرد دائمی با شیطان است، تاکید کرد: برای همه انسان‌ها و حتی پیامبران شیاطینی از انس و جن وجود دارد.
 
سردار سلامی با بیان اینکه انسان همیشه در معرض لغزش است، تصریح کرد: انسان مداوم باید خودسازی کند و در معرض غفلت قرار نگیرد؛ چرا که غلفت عامل تهاجم بیرونی است.
 
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه غفلت موجب هجوم دشمن می‌شود، ادامه داد: غفلت موجب سقوط و منحرف شدن می‌شود و یک چشم بهم زدن غفلت سرنوشت انسان را در طول زندگی بهم می‌ریزد.
 
وی با بیان اینکه نبرد دائمی بین انسان و شیطان همیشه وجود دارد، افزود: در انضباط مالی نیازمند ساختار، روش و قاعده هستیم؛ در عالم اگر هر چیزی به حال خود رها شود ساقط می‌شود. جذاببت‌های مادی و کشش‌های شیطانی همیشه در کمین انسان‌ها است و آن‌ها باید مراقبت شود.
 
هر چیزی از قاعده خود خارج شود دچار اشتباه می‌شود
سرلشکر سلامی با بیان اینکه نمی‌توان چیزی را به حال خود رها کرد، تاکید کرد: هر چیزی از قاعده خود خارج شود دچار اشتباه می‌شود، در انفاق نیز باید تعادل حفظ شود. خداوند اعتدال و تعادل را حتی در مواجهه با دشمن برای آنکه ما را از مسیر مستقیم منحرف نکند و به جرم و جنایت نیافکند مورد تاکید قرار می‌دهد.
 
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه با دشمن به عدالت برخورد کنید، ادامه داد: خداوند متعال در برخورد با دشمنان می‌فرماید که وقتی می‌جنگید در کشتن اسراف نکنید؛ در حدی که دشمن تسلیم شود؛ اسلام سلاح هسته‌ای و کشتار جمعی را هم نمی‌پسندد و رهبر معظم انقلاب رعایت آن ر ا مورد تاکید قرار داده اند.
 
وی با بیان اینکه اعتماد نکته مهمی است، اما در مسائل مالی انضباط بر اعتماد تکیه دارد، تصریح کرد: انضباط اعتماد آفرین است، ابهام و آشفتگی قدرت برنامه ریزی را از مدیران و فرماندهان می‌گیرد. در فضای ابهام و درهم تنیدگی و تیره بودن نمی‌توان چیزی را پاک کرد.
 
سردار سلامی با بیان اینکه خداوند متعال مطهرین و متطهرین را دوست دارد، تاکید کرد: روند‌ها یعنی اندازه گیری نرخ کمیت نسبت به زمان، در یک فاصله زمانی چه اتفاقی می‌افتد. روند‌ها مثل آیت است که از یک سازمان عکس می‌گیریم و روند لحظه‌ای است که از یک سازمان فیلم می‌گیریم.
 
مسیر نورانی و روشن مسیر اسلام است
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه باید بهترین مسیر‌ها را در برنامه ریزی‌ها انتخاب کنیم، افزود: باید در برنامه ریزی‌ها بهترین روش‌ها و مسیر‌ها را انتخاب کنیم. انضباط فقط در دقیق بودن فرایند‌ها و نظارت‌ها نیست، بلکه در روش‌ها مهم است، مدیریت و فرماندهی برای انتخاب بهترین قاعده هاست.
 
وی با بیان اینکه انضباط مالی یعنی پرهیز از هر عاملی که با قانون و قواعد شرع منافات دارد، افزود: منفعت برای سازمان اصل نیست. دایره انضباط بسیار وسیع است و برکت در همین است.
 
سرلشکر سلامی با بیان اینکه اصل بر اسلام و قانون موجب موفقیت می‌شود، گفت: در ظلمت هیچ کس موفق نمی‌شود؛ مسیر نورانی و روشن مسیر اسلام است.
 
فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه ترویج گفتمان پاکیزگی و سکه رایج بودن معنویت اصل است، اما باید سازوکار‌ها قوی، دقیق، هوشمند و به موقع باشد، افزود: قاعده مندی، سامانه سازی، استفاده از نرم افزارها، نظارت‌های مستمر، پایش‌های دقیق، تاکید بر اصول همه مؤثر هستند و موجب حفظ آبروی یک مجموعه می‌شوند.
 
فلسطینی‌ها پیروز خواهند شد
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه دشمن به مقاومت مردم مظلوم و با ایمان فلسطین و اشتباهات خود باخته و اسلام در حال گسترش است، گفت: ان شاءالله فلسطینی‌ها در این نبرد پیروز خواهند شد.


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home