هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 7 خرداد 1403
ساعت 23:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 29 آبان 1402 ساعت 11:22
دوشنبه 29 آبان 1402 11:19 ساعت
2023-11-20 11:22:04
شناسه خبر : 372636
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت: از واکنش دشمن صهیونیستی به توقف کشتی اسرائیلی هراسی نداریم.
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت: از واکنش دشمن صهیونیستی به توقف کشتی اسرائیلی هراسی نداریم.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: به نقل از رسانه های یمنی «محمد البخیتی» امروز (دوشنبه) افزود: از دشمن صهیونیستی هراسی نداریم، ولی اگر غزه را یاری نکنیم باید از عذاب خدا بترسیم.
 
وی با اشاره به ادامه حمایت رزمندگان یمنی از مقاومت فلسطین اضافه کرد: یا تجاوز (ارتش رژیم صهیونیستی) به غزه پایان می یابد و یا جنگ گسترده تر می شود و ما اجازه نمی دهیم بردرانمان در غزه قتل عام شوند.
 
نیروی دریایی یمن روز گذشته (یکشنبه) یک کشتی اسرائیلی را در دریای سرخ توقف و آن را به سواحل بندر حدیده این کشور منتقل کرد.
 
نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای درباره جزئیات توقیف کشتی رژیم صهیونیستی در دریای سرخ تاکید کرد که تمامی کشتی‌های این رژیم و همچنین کشتی‌های در تعامل با تل‌آویو هدف مشروع نیروهای مسلح یمن هستند.
 
سرتیپ یحیی سریع سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن در این باره اظهار داشت: نیروی دریایی نیروهای مسلح یمن در راستای اجرای دستورات رهبر معظم (عبدالملک بدرالدین الحوثی) و در پاسخ به مطالبات ملت بزرگ یمن و همه آزادگان امت و بر اساس مسوولیت دینی، انسانی و اخلاقی در قبال ملت فلسطین، عملیات نظامی را در دریای سرخ انجام داد که نتیجه آن توقیف یک کشتی اسرائیلی و انتقال آن به سواحل یمن بود.
 
وی گفت: برخورد نیروهای مسلح یمن با خدمه کشتی توقیف شده بر اساس آموزه‌ها و ارزش‌های دین مبین اسلام است.
 
یحیی سریع ادامه داد: نیروهای مسلح یمن به تمامی کشتی‌های متعلق به دشمن صهیونیستی یا کشتی‌های در تعامل با آن هشدار می‌دهد که به هدف مشروع نیروهای مسلح ما تبدیل خواهند شد.
 
وی خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح یمن از همه کشورهایی که اتباعشان در دریای سرخ مشغول به کار هستند می‌خواهد از هرگونه کار و فعالیت با کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌های متعلق به اسرائیلی‌ها خودداری کنند.
 
یحیی سریع ادامه داد: نیروهای مسلح یمن تاکید می کند که تا پایان تجاوز (رژیم صهیونیستی) به نوار غزه و ادامه جنایات شنیع علیه برادران فلسطینی ما در این منطقه و کرانه باختری، به عملیات نظامی خود علیه دشمن اسرائیل ادامه خواهیم داد. طرفی که امنیت و ثبات منطقه و گذرگاه‌های بین‌المللی را تهدید کند، رژیم صهیونیستی است و اگر جامعه جهانی نگران امنیت و ثبات منطقه و عدم گسترش درگیری است، باید جلوی تجاوزات اسرائیل به غزه را بگیرد.
 
سخنگوی نیروهای مسلح یمن در ادامه تاکید کرد: همانطور که در بیانیه قبلی اشاره کردیم، عملیات نیروهای مسلح تنها کشتی‌های رژیم اسرائیل و کشتی‌های متعلق به اسرائیلی‌ها را در بر می گیرد.
 
انتهای پیام/