هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 27 خرداد 1403
ساعت 19:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 22 آبان 1402 ساعت 17:41
دوشنبه 22 آبان 1402 15:36 ساعت
2023-11-13 17:41:46
شناسه خبر : 372523
 رئیس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: با پیدایش شبکه‌های الکترونیک میل به نقدینگی در مردم از ۳۰ درصد به یک‌درصد کاهش یافته است.
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: با پیدایش شبکه‌های الکترونیک میل به نقدینگی در مردم از ۳۰ درصد به یک‌درصد کاهش یافته است.
گروه اقتصاد ی - رجانیوز: رئیس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: با پیدایش شبکه‌های الکترونیک میل به نقدینگی در مردم از ۳۰ درصد به یک‌درصد کاهش یافته است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، پیمان قربانی امروز در نشست خبری همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت در محل بانک مرکزی با بیان اینکه "این همایش در هفته آینده دوشنبه و سه‌شنبه در مرکز همایش صداوسیما برگزار می‌شود"، اظهار داشت: تحولات تکنولوژی دهه‌های اخیر باعث شده است تحولاتی در نظام بانکی اتفاق افتد و از دهه 80 شبکه بانکی وارد نظام‌های بانکداری الکترونیک شده است.
 
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: میل به نقدینه‌خواهی در ابتدای انقلاب 30 درصد بود بعد از آن با پیدایش ایران‌چک‌ها و چک‌های مسافرتی کاهش یافت الآن با پیدایش شبکه‌های الکترونیک میل به نقدینگی به یک درصد رسیده است.
 
وی ادامه داد: نظام‌های پرداخت الکترونیک نقش مهمی در تسهیل مبادلات جامعه و تقویت تولید ناخالص داخلی کشور دارند.
 
به‌گفته قربانی، بانکداری هوشمند یکی از مظاهر بانکداری الکترونیک است که در جهت تسهیل مبادلات و خدمات اقدام می‌کند.
 
وی گفت: فناوری‌های الکترونیک در نظام بانکی در سایر بخش‌ها هم سرریز می‌شود به‌گونه‌ای که اگر این امکانات وجود نداشت امکان پرداخت یارانه نقدی به جامعه فراهم نمی‌شد.
 
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی در پایان هم گفت: امسال در همایش بانکداری الکترونیک 16 نشست علمی برگزار می‌شود، 202 مقاله دریافت شده که 50 مقاله پذیرفته شده‌اند، 30 مقاله به‌صورت شفاهی در همایش ارائه می‌شود، همچنین 13 کارگاه آموزشی یک‌ونیم‌ساعته و 24 کارگاه برای بانک‌ها برگزار می‌شود و جشنواره نوربخش نیز با دریافت 32 طرح امسال برگزار می‌شود.