هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 22 آبان 1402 ساعت 16:10
دوشنبه 22 آبان 1402 15:55 ساعت
2023-11-13 16:10:38
شناسه خبر : 372514
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت که در وزارت دفاع به سمت فناوری‌های هنجارشکن و آینده‌ساز حرکت می‌کنیم که ما را در عرصه جنگ‌ فناوری‌ها و جنگ‌های نوین و ترکیبی بتواند موفق می‌کند.
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت که در وزارت دفاع به سمت فناوری‌های هنجارشکن و آینده‌ساز حرکت می‌کنیم که ما را در عرصه جنگ‌ فناوری‌ها و جنگ‌های نوین و ترکیبی بتواند موفق می‌کند.
گروه سیاسی  - رجانیوز: جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت که در وزارت دفاع به سمت فناوری‌های هنجارشکن و آینده‌ساز حرکت می‌کنیم که ما را در عرصه جنگ‌ فناوری‌ها و جنگ‌های نوین و ترکیبی بتواند موفق می‌کند.
 
به گزارش رجانیوز، سردار سید مهدی فرحی جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز (دوشنبه، ۲۲ آبان ماه) در کنگره بزرگداشت شهید طهرانی مقدم در دانشگاه شهید رجایی، گفت: قریب به ۱۷ سال پیش یک بار به صنایع دفاع آمد و با بیان صمیمی خود خطاب به من گفت که سید من موشک نقطه زن می خواهم، من پاسخ دادم که ما دانش این نوع موشک سازی را نداریم. اما او اصرار زیادی نسبت به این موضوع داشت و کارهای مشترکی با یکدیگر داشتیم تا نهایت به این فناوری رسیدیم.
 
وی ادامه داد: همچنین، رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز ابلاغ کردند که ما حتما باید به سمت نقطه زن شدن موشک‌ها برویم.
جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه شهید طهرانی مقدم از ابتدای کار خود به این فهم رسیده بود که باید صاحب قدرت و اقتدار نظامی شویم و در مقابل دشمنان وحشی توان ایستادگی داشته باشیم، تاکید کرد: علت این است که دنیا به رغم ظاهر شیک و زیبای از قانون جنگل تبعیت می‌کند. بنابراین، ما برای اینکه بتوانیم از استقلال خود صیانت کنیم باید مقتدر شویم.
 
وی افزود: شهید طهرانی مقدم اقتدار نظامی را با اقتدار بدست آورد. همه دستاوردهای نظامی ارزنده کشور را با خلق خوش خود به ملت ایران هدیه کرد بحمدالله ایران اسلامی امروز صدها طهرانی مقدم دارد.
 
سردار فرحی، گفت: امروز دستاورد های شهید طهرانی مقدم معطوف به حوزه نظامی نبوده است، بلکه ما در حوزه های هواپیماسازی، کشتی سازی و سایر عرصه‌ها از دانش و فناوری موشکی که شهید برای ما بدست آورده، بهره می‌بریم.
 
وی ادامه داد: بنابر فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی یک روزی کشورهای دنیا به ما سیم خاردار هم نمی دادند، اما سال گذشته ما حدود یک میلیارد دلار صادرات نظامی داشتیم.
 
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با اشاره به دوران پهلوی و وابستگی دفاعی ایران در آن دوران، تاکید کرد: در دوران قبل از انقلاب، حقوق ۴۰ هزار مستشار آمریکایی از کل حقوق ارتش شاهنشاهی بیشتر بود، اما ایران اسلامی امروز روی پای خود ایستاده است و در دنیا حرف های زیادی برای گفتن دارد.
 
سردار فرحی، اظهار کرد: امروز هم به لطف خدا در وزارت دفاع به سمت فناوری‌های نو و ارزشمند که به آن فناوری‌های هنجارشکن و آینده‌ساز می‌گویند و می‌تواند ما را در عرصه جنگ‌ فناوری‌ها و جنگ‌های نوین و ترکیبی بتواند موفق کند در حال شکل‌گیری است.
 
وی ادامه داد: دیگر نه تنها در قطعه سازی بلکه ما به سمتی حرکت می کنیم که خالق هایتک‌ترین محصولات و تجهیزاتی نظامی در دنیا خواهیم بود، امیدواریم این دستاوردها بتواند بیش از پیش اقتدار آفرین و بازدارنده باشد.
 
جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه امروز در وزارت دفاع با حدود ۷ هزار شرکت در سراسر کشور در ارتباط هستیم که حدود ۴۰ درصد از آن‌ها شرکت‌های دانش بنیان هستند، تاکید کرد: امروز مجموعه جوانان خدمت گذار و مخلص که در عرصه کشور پهناور جمهوری اسلامی ایران در حال همکاری با ما هستند از مجموع نیروهای وزارت دفاع بیشتر هستند.
 
وی افزود: ما در مجموع با این ۷ هزار شرکت در مجموع با بیش از صد هزار نفر هم در شرکت‌های دانش‌بنیان، شهرک‌های صنعتی، دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری ارتباطات فوق‌العاده‌ای داریم.