هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 13 آذر 1402
ساعت 02:08
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 22 آبان 1402 ساعت 15:12
دوشنبه 22 آبان 1402 14:32 ساعت
2023-11-13 15:12:29
شناسه خبر : 372500
 مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از اختیاری شدن جابجایی متقاضیان نهضت ملی مسکن اسلامشهر به رباط کریم و حل مشکل تامین زمین مورد نیاز خبر داد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از اختیاری شدن جابجایی متقاضیان نهضت ملی مسکن اسلامشهر به رباط کریم و حل مشکل تامین زمین مورد نیاز خبر داد.
گروه اقتصادی - رجانیوز: مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از اختیاری شدن جابجایی متقاضیان نهضت ملی مسکن اسلامشهر به رباط کریم و حل مشکل تامین زمین مورد نیاز خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز، طی روزهای اخیر اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با ارسال پیامکی به شرح زیر از عدم تامین زمین مناسب نهضت ملی مسکن در اسلامشهر و انتقال متقاضیان این طرح به رباط‌کریم خبر داده بود؛
 
«متقاضی محترم طرح نهضت ملی مسکن با عنایت به عدم تامین اراضی مناسب در شهرستان اسلامشهر و با توجه به وجود ظرفیت خالی در شهرستان مجاور به شهرستان رباط کریم انتقال داده می‌شوید.
 
متقضی است در صورت عدم تمایل به ساماندهی در شهرستان مذکور جهت انصراف حداکثر تا تاریخ 1402/08/30 به اداره راه و شهرسازی اسلامشهر واقع در شهرک قائمیه مراجعه کنید. اداره کل راه و شهرسازی استان تهران»
 
در ادامه با پیگیری‌های تسنیم، اداره کل راه و شهرسازی تهران در خصوص ارسال پیامک جابجایی متقاضیان نهضت ملی مسکن اسلامشهر به رباط‌کریم اعلام کرد: 5500 نفر از متقاضیان نهضت ملی مسکن در جنوب غرب تهران یعنی اسلامشهر و رباط‌کریم تأییدیه نهایی شده‌اند.
 
بر این اساس در اسلامشهر در پروژه شهید همت پلاک عدل‌آباد ساخت 2680 واحد، در پروژه شهید سلیمانی پلاک واوان 800 واحد و در پروژه شهید کلانتری پلاک ملک‌آباد 770 واحد آغاز شده است.
 
 از 5500 متقاضی واجد شرایط ساخت 4250 واحد آغاز شده است. مابقی واحدها یعنی 1250 واحد در بازارک رباط‌کریم جانمایی شده است.
 
روشن مدیر روابط عمومی راه و شهرسازی استان تهران نیز در این باره با بیان این‌که ظرفیت سایت بازارک رباط‌کریم 5380 واحد است، گفت: این سایت حدود 12 کیلومتر با اسلامشهر فاصله دارد.
 
وی یادآور شد:‌ از طریق پیامک به متقاضیان اطلاع داده‌ایم که در کدام پروژه قرار دارند و ارسال پیامک نیز با همین هدف انجام شده است.
 
این در حالی است که به فاصله 2 روز پس از اطلاع‌رسانی تسنیم، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از منتفی شدن جابجایی متقاضیان نهضت ملی مسکن از اسلامشهر به رباط کریم خبر داد.
 
حسین جنتی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: الزام جابجایی تعدادی از متقاضیان نهضت ملی مسکن که از طریق پیامک به آنها اطلاع رسانی شده بود، منتفی است.
 
وی توضیح داد: با بررسی‌های صورت گرفته و پیگیری اداره راه و شهرسازی استان تهران، در حال تامین زمین مورد نیاز برای ساخت واحد‌های نهضت ملی مسکن این متقاضیان هستیم.
 
وی تصریح کرد: البته متقاضیان این اختیار را دارند که تامین زمین آنها از اسلامشهر به رباط کریم منتقل شود.
 
وی تاکید کرد: این کار اختیاری بوده و هیچ الزامی در رابطه با آن وجود ندارد.