هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 25 تير 1403
ساعت 09:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 22 آبان 1402 ساعت 13:23
دوشنبه 22 آبان 1402 13:07 ساعت
2023-11-13 13:23:44
شناسه خبر : 372485
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان از اجرای حکم اعدام سه نفر از عاملان بمب‌گذاری در زاهدان خبر داد.
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان از اجرای حکم اعدام سه نفر از عاملان بمب‌گذاری در زاهدان خبر داد.
گروه اجتماعی - رجانیوز: رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان از اجرای حکم اعدام سه نفر از عاملان بمب‌گذاری در زاهدان خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفوی‌نیا روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: در پی گزارش واصله مبنی بر دستگیری سه متهم به نام‌های محمد براهویی انجمنی، محمد کریم بارکزایی آکسون و ادریس بیلرانی به اتهام همکاری با گروهک تروریستی جیش الظلم، پرونده این افراد به دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان ارسال شد.
 
وی افزود: در مرحله تحقیقات و تکمیل پرونده از منزل یکی از متهمان در اطراف شهر زاهدان تجهیزات ساخت بمب شامل ۲ عدد ریموت ارتباطی، فتیله انفجاری، بیست و سه عدد چاشنی الکترونیک، مواد شیمیایی گوگرد، هفت عدد سری الکترونیکی و همچنین یک محموله انفجاری به وزن ۲۴ کیلو گرم کشف شد.
 
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان بیان کرد: در ادامه تحقیقات متهمان به عضویت و همکاری با گروهک تروریستی جیش‌الظلم و فراگیری آموزش‌های نظامی و انتقال و مخفی کردن محموله‌های ساخت بمب و همچنین مشارکت در ۲ عملیات بمب‌گذاری در بلوار انقلاب زاهدان، بمب گذاری ناموفق در شهرستان زابل و ۲ عملیات بمب گذاری در کلانتری ۱۲ زاهدان اعتراف کردند.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفوی‌نیا ادامه داد: پس از تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست، جلسات رسیدگی به این پرونده در دادگاه انقلاب با حضور متهمان و وکلای ایشان برگزار شد.
 
وی گفت: شعبه دوم دادگاه انقلاب متهمان پرونده را به اتهام عضویت در گروهک جیش الظلم، افساد فی‌الارض از طریق مشارکت در اقدام تروریستی انفجار ۲ بمب گذاری کلانتری ۱۲ زاهدان در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۰۹، مشارکت در اقدام تروریستی انفجار بمب در مسیر عبور و مرور خودروی گشت انتظامی در تاریخ ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ که منجر به زخمی و مجروح شدن چند نفر از ماموران انتظامی و تخریب اموال عمومی و دولتی شد و قاچاق تجهیزات ساخت بمب به اعدام محکوم کرد.
 
وی بیان کرد: این حکم پس از ابلاغ به متهمان و وکلای آن‌ها با درخواست فرجام خواهی به دیوان عالی کشور ارسال شد.
 
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان بیان کرد: دیوان عالی کشور پس از بررسی و رسیدگی، ضمن رد فرجام خواهی، حکم صادر از سوی دادگاه را تایید و ابرام کرد.
 
وی گفت: پیشنهاد عفو محکومان این پرونده در کمیسیون عفو استان مطرح شد که مورد مخالفت قرار گرفت. همچنین مجدد پرونده این افراد به کمیسیون عفو مرکزی و مدیر کل سجل کیفری و عفو بخشودگی قوه قضاییه ارسال شد که پس بررسی به دلیل عدم احراز شرایط، مجدداً مورد مخالفت قرار گرفت.
 
حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی نیا بیان کرد: همچنین درخواست اعاده دادرسی محکومان در دیوان عالی کشور رد شده است.
 
وی افزود: حکم این عاملان بمب‌گذاری در چند منطقه زاهدان امروز اجرا شد.


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home