هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 13 آذر 1402
ساعت 04:45
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 20 آبان 1402 ساعت 11:54
شنبه 20 آبان 1402 11:49 ساعت
2023-11-11 11:54:53
شناسه خبر : 372443
  وزارت بهداشت غزه اعلام کرد: شمار شهدای تجاوز ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه به بیش از ۱۱ هزار نفر رسید.
وزارت بهداشت غزه اعلام کرد: شمار شهدای تجاوز ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه به بیش از ۱۱ هزار نفر رسید.
گروه بین الملل - رجانیوز:  وزارت بهداشت غزه اعلام کرد: شمار شهدای تجاوز ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه به بیش از ۱۱ هزار نفر رسید.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا، «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه در این باره اعلام کرد: تعداد شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی در روز سی و پنجم به ۱۱۰۷۸ شهید رسیده است.
 
وی گفت: در میان شهدا ۴۵۰۶ کودک، ۳۰۲۷ زن و ۶۷۸ سالمند وجود دارند.
القدره همچنین اعلام کرد که تعداد مجروحان جنایات رژیم صهیونیستی در ۳۵ روز اخیر نیز به ۲۷۴۹۰ تن افزایش یافته است.
 
در حالی عملیات طوفان الاقصی وارد سی و پنجمین روز خود شده که پیشتر سخنگوی وزارت بهداشت نوار غزه با اشاره به وضعیت فاجعه‌بار بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این شهر، از افزایش آمار شهدای کادر درمان این شهر تا ۱۹۵ نفر خبر داده بود.
 
«اشرف القدره» اعلام کرد: تعداد شهدای کادر پزشکی و درمان در این شهر به ۱۹۵ نفر رسیده، ۵۱ آمبولانس منهدم و ۱۲۰ موسسه بهداشتی نیز تخریب شده است، ۱۸ بیمارستان از کار افتاده و ۴۰ موسسه بهداشتی - درمانی اولیه نیز از دسترس خارج شده‌اند.
 
وی با تاکید بر اینکه رژیم اشغالگر اسرائیل قصد دارد سیستم بهداشت و درمان را هدف قرار دهد، از جامعه جهانی خواست تا برای حفاظت از نظام سلامت و کارکنان آن در فلسطین فورا مداخله کند.
 
به گفته وی، تیم‌های پزشکی ۳۵ روز است که میدان را ترک نکرده‌اند و تلاش می‌کنند با وجود امکانات محدودی که در اختیار دارند و تا جایی که می‌توانند به نجات جان مجروحان تجاوزات اسرائیل بپردازند، با این وجود خودشان هم هدف قرار گرفته‌اند.
 
القدره از جامعه جهانی و همه نهادهای بشردوستانه و حقوق بشری آن خواست که از نظام سلامت و کارکنان آن محافظت تا بتواند بدون تهدید مطلق به وظایف خود عمل کنند.
 
سخنگوی وزارت بهداشت نوار غزه همچنین با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی ۵ روز پیش نیز مجتمع پزشکی الشفاء را هدف قرار داد و در جریان آن یک کودک شهید و سه نفر دیگر مجروح شدند، افزود: رژیم اسرائیل همچنین بیمارستان های الرنتیسی و النصر را نیز هدف قرار داد که بر اثر آن ۸ شهروند شهید و ۱۴۰ کادر پزشکی نیز زخمی شدند. همچنین بیمارستان قدس نیز از این حملات مستثنی نبوده و مورد حمله قرار گرفت و در این حمله نیز چهار نفر شهید و ۱۶ نفر دیگر مجروح شدند.