هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 24 خرداد 1403
ساعت 03:35
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 19 آبان 1402 ساعت 15:16
جمعه 19 آبان 1402 13:02 ساعت
2023-11-10 15:16:29
شناسه خبر : 372440
 علی‌رغم تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای پنهان‌کردن آمار واقعی تلفات نظامی‌اش در غزه، روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» در گزارشی نوشت: در این دو هفته، ۲۵۰ نظامی اسرائیلی مجروح شده‌اند که حال ۱۰۰ نفر از آنان وخیم گزارش شده است.
علی‌رغم تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای پنهان‌کردن آمار واقعی تلفات نظامی‌اش در غزه، روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» در گزارشی نوشت: در این دو هفته، ۲۵۰ نظامی اسرائیلی مجروح شده‌اند که حال ۱۰۰ نفر از آنان وخیم گزارش شده است.
گروه بین الملل - رجانیوز: علی‌رغم تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای پنهان‌کردن آمار واقعی تلفات نظامی‌اش در غزه، روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» در گزارشی نوشت: در این دو هفته، ۲۵۰ نظامی اسرائیلی مجروح شده‌اند که حال ۱۰۰ نفر از آنان وخیم گزارش شده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» امروز جمعه، ۱۰ نوامبر اعلام کرد که از زمان آغاز عملیات زمینی ارتش رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه از دو هفته پیش تاکنون، بیش از ۲۵۰ نظامی اسرائیلی مجروح شده‌اند.
 
براساس گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «الجزیره»، و در حالی که ارتش رژیم صهیونیستی سعی دارد تلفات نظامی خود در غزه را تقلیل دهد، این روزنامه عبری نوشت: حال ۱۰۰ نفر از این مجروحان وخیم گزارش شده است.
 
یدیعوت آحارونوت در بخش دیگری از گزارش خود می‌نویسد: علت اصلی مرگ سربازان هدف قرارگرفتن مستقیم یا در اثر اصابت ترکش و موشک ضد زره در جریان درگیری با نیروهای فلسطینی بوده است.
 
صبح امروز ارتش رژیم صهیونیستی از کشته شدن یک نظامی دیگر خود طی درگیری‌های شب گذشته در شمال نوار غزه خبر داد و تعداد کشته شدگان نظامی اسرائیلی در نوار غزه را بعد از آغاز عملیات نظامی، ۳۸ نفر اعلام کرد.
 
این روزنامه صهیونیستی در ادامه گزارش امروز خود نوشت: از آغاز جنگ با حماس تاکنون، حدود ۱۰۰۰۰ موشک، شلیک و ده‌ها پهپاد از غزه، لبنان، سوریه و یمن به سمت اسرائیل روانه شده است.
 
در بخش پایانی این گزارش آمده است: برآوردها نشان می‌دهد که ارتش اسرائیل در صورت گسترش وتداوم عملیات زمینی خود در غزه، حدود ۴۰۰ سرباز دیگر را از دست خواهد داد.
 
ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز جمعه، اعلام کرد که یک افسر با درجه ستوان یکم طی درگیری‌های شب گذشته با نیروهای مقاومت فلسطین در شمال نوار غزه کشته شده و بر این اساس، شمار تلفات نظامیان تل آویو از آغاز درگیری‌ها با جنبش «حماس» در ۷ اکتبر تاکنون به ۳۵۴ نظامی رسیده است.
 
گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس هم اعلام کرد که روز گذشته، پنجشنبه و طی بمباران نوار غزه، یک نظامی زن صهیونیست به نام «فاؤول أزای مارک أسیانی» به هلاکت رسید و یک نظامی اسیر دیگر نیز زخمی شده است.
 
«ابوعبیده»، سخنگوی گردان‌های القسام پیش‌تر تصریح کرده بود که علاوه بر تلفات میدانی صهیونیست‌ها، ۵۰ اسیر صهیونیست در بمباران نوار غزه توسط خود رژیم اشغالگر به هلاکت رسیده‌اند.
 
«اسماعیل هنیه»، رئیس دفتر سیاسی حماس نیز در این باره تاکید کرده بود که طبق اطلاعات و مشاهدات میدانی نیروهای القسام، تلفات در صفوف اشغالگران بسیار بیشتر از آن چیزی است که تل‌آویو اعلام می‌کند؛ آمار واقعی همه را شوکه خواهد کرد.