هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 24 خرداد 1403
ساعت 03:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 8 مهر 1402 ساعت 17:49
شنبه 8 مهر 1402 17:48 ساعت
2023-9-30 17:49:29
شناسه خبر : 371736
 معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: دولت از بانوان سرپرست خانوار و اشتغال‌آفرین به صورت ویژه حمایت می‌کند.
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: دولت از بانوان سرپرست خانوار و اشتغال‌آفرین به صورت ویژه حمایت می‌کند.
گروه سیاسی - رجانیوز: معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: دولت از بانوان سرپرست خانوار و اشتغال‌آفرین به صورت ویژه حمایت می‌کند.
 
به گزارش رجانیوز، انسیه خزعلی عصر امروز در نشست زنان، هفته وحدت و انعکاس همدلی در مشهد، با بیان اینکه دولت از بانوان سرپرست خانوار و اشتغال‌آفرین به صورت ویژه حمایت می‌کند، اظهار کرد: یکی از اولویت ها در برنامه دولت سر و سامان دادن به مشاغل خانگی به ویژه بانوان سرپرست خانوار و اشتغال آفرین است که با برنامه ریزی های انجام شده از اینگونه مشاغل برای کمک به رشد این خانوارها حمایت ویژه خواهیم کرد.
 
وی بر ضرورت رسیدگی به وضعیت روستاها در جهت مهاجرت معکوس از روستاها تاکید کرد و گفت: بنای دولت، پشتیبانی ویژه از روستاهاست تا به عنوان الگوی مناسب سبک زندگی بدرخشند و به آنها تسهیلات و امکانات تعلق بگیرد.
 
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در ادامه به دستورالعمل ازدواج دهه شصتی ها در روستاها اشاره کرد و افزود: برای زوجین روستایی تسهیلات تعلق گرفت، کالابرگ و بیمه زوجین جوان روستایی نیز توسط دولت پرداخت می شود.
 
خزعلی همچنین با بیان اینکه در جلسه با دهیاران نمونه، بحث بیمه زنان سه فرزند و ازدواج دهه شصتی ها پیگیری شده است، اظهار کرد: امسال امتیازات ویژه‌ای برای ازدواج زوجین دهه شصتی روستایی در نظر گرفته شده که از آن جمله می‌توان به تسهیلات ویژه ازدواج و اشتغال تسهیلات کالابرگ جهیزیه و بیمه اشاره کرد.
 
وی همچنین از برطرف شدن مشکل ضمانت آن دسته از زنان سرپرست خانواری که در بحث ضمانت با مشکل مواجه شدند در جهت رفع مشکلات اشتغال خبر داد.