هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 2 مرداد 1403
ساعت 17:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 8 مهر 1402 ساعت 15:48
شنبه 8 مهر 1402 15:36 ساعت
2023-9-30 15:48:15
شناسه خبر : 371720
رئیس کل بانک مرکزی عراق اعلام کرد که این کشور برای جلوگیری از گرفتار شدن در ساختار نقض تحریم‌های آمریکا، روندی شفاف را در تجارت با ایران در پیش گرفته است.
رئیس کل بانک مرکزی عراق اعلام کرد که این کشور برای جلوگیری از گرفتار شدن در ساختار نقض تحریم‌های آمریکا، روندی شفاف را در تجارت با ایران در پیش گرفته است.
گروه اقتصادی - رجانیوز: رئیس کل بانک مرکزی عراق اعلام کرد که این کشور برای جلوگیری از گرفتار شدن در ساختار نقض تحریم‌های آمریکا، روندی شفاف را در تجارت با ایران در پیش گرفته است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری دولتی عراق، علی العلاق، رئیس کل بانک مرکزی عراق، طی مصاحبه‌ای گفت: گفتگوها به طور منظم در زمینه تجارت با ایران در جریان است تا از قرار گرفتن این کشور در معرض نقض تحریم‌های آمریکا جلوگیری شود.
 
وی گفت: از آن جهت که بخشی از تجارت عراق با ایران به صورت کالا به کالاست، بانک مرکزی عراق به دنبال رسیدن به یک ساختار شفاف و روشن در تعامل تجاری با ایران است و در سایه گفتگوهای در دست انجام به آن دست خواهد یافت.
 
این مقام عراقی تصریح کرد: توافق شده تا بدهی‌های گازی این کشور به ایران با روشی جدید که مورد توافق دو طرف است، پرداخت شود. اقداماتی هم در زمینه فراهم کردن بستر استفاده از ارزهای ملی دیگر کشورها در تجارت با عراق از جمله روپیه هند، یورو، لیر ترکیه و درهم امارات در دست انجام است.
 
العلاق گفت: پیشرفت‌های چشم‌گیری در پذیرش ارزهای خارجی فوق الذکر بین عراق و مقامات کشورها حاصل شده که می‌تواند روند تعاملات تجاری بین عراق و کشورهای مذکور را بهبود بخشد.


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home