هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 8 مهر 1402 ساعت 04:50
شنبه 8 مهر 1402 04:38 ساعت
2023-9-30 04:50:44
شناسه خبر : 371690
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از حمایت این صندوق از ۱۰۰۰ واحد راکد و نیمه فعال در قالب نهضت احیا در کشور خبر داد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از حمایت این صندوق از ۱۰۰۰ واحد راکد و نیمه فعال در قالب نهضت احیا در کشور خبر داد.
گروه سیاست-رجانیوز: مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ضمن گرامیداشت هفته وحدت اظهار کرد: از اینکه همزمان با هفته وحدت در خدمت مردم استان کردستان هستیم خوشحالیم طی دو روز گذشته از طرح های مختلف در استان بازدید کردیم و متانسب با برنامه هایی که صندوق دارد برنامه ریزی های مختلفی داریم.
 
به گزارش رجانیوز، وی خاطرنشان کرد: صندوق مدل هایی را پیگیری می کند که این مدل ها به در راه‌اندازی و تسهیل طرح های راکد و نیمه فعال تحت عنوان نهضت احیا در دست اقدام است که امیدواریم با همکاری استانداری‌ها و فرمانداری‌ها بتوانیم در قالب این طرح بیش از یک هزار طرح را در سراسر کشور مورد حمایت قرار دهیم.
 
وی تصریح کرد: طرح نهضت احیا در استان کردستان هم اجرا می‌شود که سهم در نظر گرفته برای این استان ۲ واحد در هر شهرستان است.
 
رضایی با بیان اینکه برخی از واحدهایی که قرار است در قالب نهضت احیا در استان مورد حمایت قرار گیرند شناسایی شده است، گفت: در خصوص مدل های صندوق کارآفرینی از جمله مدار که در راستای رشد سرمایه گذاری اجرا می‌شود برنامه ریزی‌های خوبی صورت گرفته است.
 
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور اضافه کرد: افزایش بهره‌وری در فعالیت‌ها و طرح‌هایی که در حال اجرا هستند و یا روش های مختلف می‌توان آنها را احیا کنید از اولویت‌های صندوق در طرح مدار است.
 
وی افزود: طرح های دانش بنیان فناوری های نوین دارند باعث افزایش بهره وری شود.
 
رضایی عنوان کرد: در سال جاری در سراسر کشور ۷۰ هزار طرح مورد حمایت قرار می گیرد و ۱۴ هزار میلیارد تسهیلات برای حمایت از این طرح ها در نظر گرفته شده است.
 
وی عنوان کرد: سهم هر استان مشخص شده است میزان پرداخت تسهیلات در سالجاری نسبت به سال گذشته دو برابر شد خواهد داشت.
 
وی گفت:  تمام فعالیت به صورت روتین رصد شده و گزارش عملکردها اعلام می‌شود.  
 
رضایی تصریح کرد: صندوق کارآفرینی امید یکی از صندوق‌های فعال کشور است که طی دو سال دولت سیزدهم بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات پرداخت کرده است و بیش از ۷ هزار فرصت شغلی در قالب طرح‌های اشتغال‌آفرینی ایجاد و تثبیت شده است.
 
وی با بیان اینکه خاطرنشان کرد: در سالجاری هم پیش‌بینی می‌شود بیش از یک هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات پرداخت شود، افزود: دولت در سال ۱۴۰۱ اعلام کرد که بیش از یک‌میلیون فرصت شغلی را مورد حمایت قرار می‌دهد که خوشبختانه این هدف تحقق یافته است.
 
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور در پاسخ به سوال فارس در مورد میزان پایداری اشتغال ایجاد شده گفت: راستی‌آزمایی طرح‌ها در دوره‌های زمانی ۳ ماهه، ۶ ماهه و ۹ ماهه مورد نظارت و ارزیابی قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: تمامی این طرح‌ها در درگاه اینترنتی «آگاه» صندوق کارآفرینی امید قابل مشاهده است.
 
انتهای پیام/