هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 8 مهر 1402 ساعت 04:34
شنبه 8 مهر 1402 04:19 ساعت
2023-9-30 04:34:25
شناسه خبر : 371684
مدیر پیام‌رسان سیگنال می گوید هوش مصنوعی می تواند نظارت دولتمردان بر مردم را راحت‌تر کند.
مدیر پیام‌رسان سیگنال می گوید هوش مصنوعی می تواند نظارت دولتمردان بر مردم را راحت‌تر کند.
گروه اجتماعی-رجانیوز: مردیت ویتاکر رییس پیامرسان سیگنال و کارمند سابق شرکت گوگل در رویداد TechCrunch Disrupt درباره هوش مصنوعی و کلان داده ها حرف زد.
 
به گزارش رجانیوز، او معتقد است فناوری هوش مصنوعی برای فعالیت خود به مجموعه بسیار وسیعی از کلان داده ها نیاز دارد. ویتاکر می گوید:  استفاده از هوش مصنوعی به یک مدل کسب و کار نظارتی نیاز داشته و در صورت عدم وجود ناظر برای این فناوری، مشکلاتی که به دلیل تبلیغات نظارتی به وجود آمده است، گسترش خواهد یافت. 
 
علاوه بر این مدیر پیامرسان سیگنال می گوید: از هوش مصنوعی آموزش دیده و با استفاده از ناظر می توان برای نظارت بر امور انسان ها استفاده کرد. برای مثال به کمک دوربین های تشخیص چهره اطلاعاتی درباره حالات عاطفی انسان ها بدست آورد. از این اطلاعات می توان برای مشخص کردن خوشحال بودن یا دروغ گفتن افراد در گفتگوها استفاده کرد.
 
وی افزود: سیستم های نظارتی مبتنی بر هوش مصنوعی در اختیار دولت ها قرار خواهند گرفت و به آن ها کمک می کند تا بر تصمیمات و رفتارهای افراد حتی پیش از انجام کاری از سوی آن ها مسلط باشند و اگر یک هوش مصنوعی درست آموزش دیده نشده باشد می تواند خطرات بسیار جدی برای انسان ها به دنبال داشته باشد.
 
انتهای پیام/