هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 8 مهر 1402 ساعت 04:31
شنبه 8 مهر 1402 04:19 ساعت
2023-9-30 04:31:24
شناسه خبر : 371682
جنبش حزب‌الله لبنان ضمن محکومیت حمله تروریستی امروز (جمعه) در غرب پاکستان از علما، اندیشمندان و کشورهای منطقه خواستار تبیین خطرات گروه‌های تروریستی و مبارزه با آن‌ها شد.
جنبش حزب‌الله لبنان ضمن محکومیت حمله تروریستی امروز (جمعه) در غرب پاکستان از علما، اندیشمندان و کشورهای منطقه خواستار تبیین خطرات گروه‌های تروریستی و مبارزه با آن‌ها شد.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: جنبش حزب‌الله لبنان، عصر امروز (جمعه)، در بیانیه‌ای انفجار تروریستی در پاکستان را محکوم کرد.
 
به گزارش رجانیوز، پلیس پاکستان، امروز، از یک حمله تروریستی که به نظر «حمله‌ای انتحاری» بوده، در استان بلوچستان این کشور خبر داد. این حمله که در یک تجمع و گردهمایی مذهبی در پاکستان رخ داد، مرگبار شد و به دنبال آن صدها نفر کشته و زخمی شدند.
 
حزب‌الله اعلام کرد: «ما بار دیگر علما و اندیشمندان را برای مقابله با این تفکر ضاله و تبیین خطرات آن فرا می‌خوانیم و همچنین از کشورهای منطقه، سازمان‌های دولتی دینی، تمام گروه‌های سیاسی و مردمی خواستار همکاری مشترک برای مبارزه با این گروه‌های تکفیری و تروریستی هستیم».
 
در ادامه این بیانیه آمده است: «ما بر لزوم تلاش حداکثری دولت پاکستان به منظور پیگرد قاتلان و جلوگیری از تکرار چنین جنایت‌هایی تاکید می‌کنیم».
 
مقاومت لبنان در پایان ضمن تسلیت و اعلام همدردی با خانواده‌های شهدا، از خداوند متعال برای شهدای این اقدام تروریستی رحمت و برای مجروحان شفای عاجل مسألت کرد.
 
خبرگزاری «رویترز»، امروز، درباره این حمله گزارش داده بود: «استان بلوچستان در جنوب غربی [پاکستان]، در گذشته محلی برای حملات شبه نظامیان اسلام گرا و جدایی طلب بوده است».
 
تا لحظه انتشار این گزارش، هیچ گروهی مسئولیت حمله تروریستی امروز در استان بلوچستان پاکستان را برعهده نگرفته و گروه «تحریک طالبان» (طالبان پاکستان) هر گونه دخالت در این حمله را رد کرده است.
 
انتهای پیام/