هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 8 مهر 1402 ساعت 04:29
شنبه 8 مهر 1402 04:19 ساعت
2023-9-30 04:29:38
شناسه خبر : 371681
رئیس‌جمهور روسیه با امضای فرمانی ۱۳۰ هزار شهروند روسیه را به خدمت سربازی فراخواند.
رئیس‌جمهور روسیه با امضای فرمانی ۱۳۰ هزار شهروند روسیه را به خدمت سربازی فراخواند.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه با امضای فرمانی برای پیوستن ۱۳۰ هزار شهروند روسیه به ارتش جهت انجام خدمت اجباری سربازی فراخوان صادر کرد.
 
طبق گزارش رویترز، در سندی که روز جمعه روی وب‌سایت دولت روسیه قرار گرفته از همه مردان بین سنین ۱۸ تا ۲۷ ساله در روسیه خواسته شده خدمت یک ساله سربازی‌شان را به پایان برسانند.
 
رئیس‌جمهور روسیه پیش از این هم در ماه مارس برای پیوستن ۱۴۷ هزار نفر به ارتش جهت انجام عملیات‌های نظامی بهاری در اوکراین فراخوان صادر کرده بود. پوتین در هفته‌های گذشته گفت که انتظار دارد جنگ در اوکراین طولانی شود.
 
در ماه جولای، مجلس روسیه قانونی برای افزایش حداکثر سن قانونی برای انجام خدمت سربازی به تصویب رساند و این سن را از ۲۷ سال به ۳۰ سال افزایش داد. قانون جدید از ۱ ژانویه ۲۰۲۴ اجرایی خواهد شد.
 
روسیه از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (پنجم اسفند ماه ۱۴۰۰) بعد از به رسمیت شناختن استقلال دو جمهوری لوهانسک و دونتسک از اوکراین، به این منطقه نیرو اعزام کرد و از آغاز «عملیات ویژه نظامی در اوکراین» خبر داد.
 
روسیه هدف خود را از این اقدام، نازی زدایی اوکراین، خلع سلاح این کشور، رفع نگرانی‌های امنیتی خود و اجابت درخواست کمک لوهانسک و دونتسک اعلام کرده است.
 
دولت اوکراین اما استقلال دونتسک و لوهانسک را به رسمیت نشناخته و حضور نظامی روسیه را «تجاوز و حمله به تمامیت ارضی» خود خوانده است.
 
به دنبال آغاز درگیری روسیه با اوکراین، کشورهای غربی ضمن محکوم کردن مسکو و تشدید فشارهای اقتصادی، حمایت‌های همه جانبه سیاسی، مالی، تسلیحاتی از کی‌یف را در دستور کار قرار داده‌اند.
 
 روسیه به شدت با هرگونه حرکت در راستای الحاق اوکراین به ناتو مخالفت کرده است و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه هشدار داده که این یک «خط قرمز» برای روسیه خواهد بود.
 
اوکراین تمایل خود برای پیوستن به ناتو را از سال ۲۰۰۸ اعلام کرده است. این اقدام به شدت با مخالفت روسیه مواجه شد. دولت روسیه تأکید کرد که گسترش حوزه ناتو به سرزمین های شوروی سابق امنیت ملی و حوزه نفوذ آن را تهدید می‌کند.
 
انتهای پیام/