هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 5 مهر 1402 ساعت 18:03
چهارشنبه 5 مهر 1402 18:01 ساعت
2023-9-27 18:03:39
شناسه خبر : 371658
سناتورهای آمریکایی در اقدامی تحریک‌آمیز در حال فشار به تروئیکای اروپایی (فرانسه، انگلیس و آلمان) هستند تا انقضای تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه برنامه موشکی و پهپادی ایران را در نظر نگیرند.
سناتورهای آمریکایی در اقدامی تحریک‌آمیز در حال فشار به تروئیکای اروپایی (فرانسه، انگلیس و آلمان) هستند تا انقضای تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه برنامه موشکی و پهپادی ایران را در نظر نگیرند.
گروه بین الملل - رجانیوز: سناتورهای آمریکایی در اقدامی تحریک‌آمیز در حال فشار به تروئیکای اروپایی (فرانسه، انگلیس و آلمان) هستند تا انقضای تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه برنامه موشکی و پهپادی ایران را در نظر نگیرند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا، تارنمای جوییش اینسایدر روز چهارشنبه گزارش داد که یک نامه با امضای ۳۱ قانونگذار از ۲ حزب آمریکا از جمله اعضای ارشد کمیته روابط خارجی سنای ایالات متحده از سیاست کشورهای آلمان، فرانسه و انگلیس برای اقدام یکجانبه در حفظ تحریم‌هایشان علیه برنامه تسلیحاتی ایران تقدیر کردند.
 
بر اساس این گزارش، آنها به دنبال این هستند تا با اقدامی از سوی سازمان ملل متحد، اعمال پادمان‌ها علیه ایران را حفظ کنند.
 
طبق توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵، تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه برنامه موشکی و پهپادی ایران ماه آینده میلادی منقضی خواهد شد. اما تروئیکای اروپایی به دنبال نقض تعهد خود هستند و اعلام داشتند که بر این اساس عمل نخواهند کرد.
 
قانونگذاران آمریکایی درحالیکه تولیدات نظامی کشورشان صلح و امنیت در سراسر جهان را به خطر انداخته، تلاش ایران برای ایجاد بازدارندگی با داشتن تسلیحات را تهدید توصیف کردند. آنها در این نامه مدعی شدند که اجازه دادن انقضای این محدودیت‌ها یک تهدید برای ثبات و امنیت در خاورمیانه و ورای آن ایجاد می‌کند. 
 
این سناتورها و نمایندگان آمریکایی ادعا کردند که این قضیه تکثیر بیشتر تسلیحات پیشرفته را منجر خواهد شد و سیگنال اشتباهی به ایران ارسال می‌کند در زمانیکه تمایلی به تغییر سیاست‌هایش ندارد. 
 
در این نامه آمده است: بدون یک قطعنامه الزام‌آور شورای امنیت سازمان ملل، هیچ چارچوب چند چانبه‌ای وجود ندارد که تحریم‌های بین‌المللی علیه برنامه پهپادی و موشکی ایران را اجبار کند. 
 
سناتورهای آمریکایی افزودند که آنها قویا پیش از بند غروب تحریم‌های سازمان ملل در نیمه اکتبر، از تصمیم برای انجام اقداماتی که تحریم‌ها علیه برنامه موشکی و پهپادی ایران را حفظ نماید، حمایت می‌کنند. 
 
آنها همچنین از تروئیکای اروپا خواستند تا به دیگر کشورهای اروپایی و همسو فشار آورند که همین کار را انجام دهند.


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home