هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 5 مهر 1402 ساعت 14:27
چهارشنبه 5 مهر 1402 13:38 ساعت
2023-9-27 14:27:02
شناسه خبر : 371641
وزیر بهداشت، از رشد صادرات دارو در نیمه اول سال جاری خبر داد و گفت: ۹۹ درصد از نیازهای دارویی کشور در داخل تأمین می‌شود.
وزیر بهداشت، از رشد صادرات دارو در نیمه اول سال جاری خبر داد و گفت: ۹۹ درصد از نیازهای دارویی کشور در داخل تأمین می‌شود.
گروه اجتماعی - رجانیوز: وزیر بهداشت، از رشد صادرات دارو در نیمه اول سال جاری خبر داد و گفت: ۹۹ درصد از نیازهای دارویی کشور در داخل تأمین می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، بهرام عین‌اللهی، روز چهارشنبه پنجم مهر ۱۴۰۲ در مراسم افتتاحیه هشتمین نمایشگاه بین المللی دارو و صنایع وابسته در مصلی تهران، از این نمایشگاه به عنوان جشنواره بزرگ صنعت دارو یاد کرد و افزود: با تلاش دانشمندان ایرانی، انواع داروهای شیمیایی، بیولوژیک و…، در کشور ساخته شده و در کاهش بار بیماری‌ها مؤثر بوده است.
 
وی با اعلام اینکه به ازای هر ۱۰ هزار نفر ۳.۸ داروساز داریم، گفت: داروی ایرانی در بسیاری از کشورها مورد استقبال است.
 
وزیر بهداشت ادامه داد: با مدیریت خوب در سازمان غذا و دارو میزان صادرات دارو در ۶ ماهه اول سال رشد مناسبی داشته است.
 
وی افزود: از افتخارات بزرگ چند سال اخیر، حضور بخش خصوصی در تأمین دارو بوده است.
 
وزیر بهداشت با اعلام اینکه برخی شرکت‌های دارویی به بیش از ۱۰ کشور صادرات دارند، گفت: در تولید داروهای هایتک و بایوتکنولوژی مدعی هستیم.
 
عین اللهی با عنوان این مطلب که قادر به تأمین ۹۹ درصدی داروهای مورد نیاز کشور هستیم، افزود: در سال‌های اولیه انقلاب، تنها ۲۰ درصد از نیازهای دارویی کشور در داخل تأمین می‌شد.
 
وی گفت: در ابتدای انقلاب، فقط چهار دانشکده داروسازی در کشور دایر بود که امروز به ۲۶ دانشکده افزایش یافته است.