هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 5 مهر 1402 ساعت 14:14
چهارشنبه 5 مهر 1402 13:38 ساعت
2023-9-27 14:14:59
شناسه خبر : 371638
 وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در واکنش به انتشار تصاویری از منوی نامتعارف غذا در یکی از مدارس، گفت: این دولت تکلیفش با این مسائل روشن است و هیچ عمل اشراف‌گرایانه و غیرمتعارفی را نه قبول دارد و نه برمی‌تابد.
وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در واکنش به انتشار تصاویری از منوی نامتعارف غذا در یکی از مدارس، گفت: این دولت تکلیفش با این مسائل روشن است و هیچ عمل اشراف‌گرایانه و غیرمتعارفی را نه قبول دارد و نه برمی‌تابد.
گروه سیاسی - رجانیوز: وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در واکنش به انتشار تصاویری از منوی نامتعارف غذا در یکی از مدارس، گفت: این دولت تکلیفش با این مسائل روشن است و هیچ عمل اشراف‌گرایانه و غیرمتعارفی را نه قبول دارد و نه برمی‌تابد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش امروز چهارشنبه (5 مهر) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره برنامه‌های آموزش و پرورش برای سال تحصیلی جدید، گفت: امسال عمده تمرکز ما بر کیفیت‌بخشی به مدارس است. در امر تربیتی به پنج‌ضلعی امید، ایمان، نشاط، هویت و خودباوری و خردورزی که به تمام مدارس کشور گفته شده در این پنج محور برنامه‌ریزی کنند، تاکید دارد.
 
وی افزود: امسال رئیس‌جمهوری پرسش مهر را به پویش مهر بدل کرد تا یک جریان پیوسته باشد. دبیرخانه‌ای در این زمینه در وزارتخانه تشکیل می‌شود تا دانش‌آموزان با مشورت خانواده و تحقیق فردی خود، پیشرفت‌های محله، استان و کشور را به تصویر بکشند.
 
 
صحرایی همچنین در واکنش به انتشار تصاویری از منوی  نامتعارف غذا در یکی از مدارس، اظهار کرد: من این موضوع را شنیدم. این دولت تکلیفش با این مسائل روشن است و هیچ عمل اشراف‌گرایانه و غیرمتعارفی را نه قبول دارد و نه برمی‌تابد، اما خانواده‌ها هم باید کمک کنند که چنین رفتارهایی شکل نگیرد.
 
وزیر آموزش و پرورش افزود: یعنی یک تقاضایی از این سو وجود دارد و یک پاسخی هم از آن طرف انجام می‌شود. به رئیس سازمان مدارس غیردولتی دستور داده شده این موضوع را فوراً بررسی کند و حتماً برخورد می‌شود.
 
 
وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا چنین اقداماتی در مدارس، عدالت آموزشی را زیر سئوال می‌برد، اظهار کرد: عدالت آموزشی را سیاسی نکنیم و حد آن را هم پایین نیاوریم. ما این رفتارها در مدارس را قبول نداریم، اما باید سازوکاری برای جلوگیری از وقوع چنین پدیده‌هایی پیدا کنیم و مشارکت خانواده‌ها هم مهم‌تر از کار ماست.
 
پیش از این محمود زاده رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی نیز گفته بود: اگر در مدرسه‌ای خارج از ساختارها هزینه‌ای دریافت و بحث اشرافیت ترویج داده شود که مناسب با سیاست‌ها و فرهنگ‌سازی وزارت آموزش و پرورش نباشد، حتماً برخورد جدی خواهیم داشت.