هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 31 شهريور 1402 ساعت 12:00
جمعه 31 شهريور 1402 11:44 ساعت
2023-9-22 12:00:32
شناسه خبر : 371611
وزیر خارجه امارات عربی متحده در دیدار با امیرعبداللهیان در نیویورک از تمایل خود برای سفر به ایران در آینده نزدیک خبر داد و گفت: لازم است مقدمات سفر رئیس امارات به ایران را نیز فراهم کنیم.
وزیر خارجه امارات عربی متحده در دیدار با امیرعبداللهیان در نیویورک از تمایل خود برای سفر به ایران در آینده نزدیک خبر داد و گفت: لازم است مقدمات سفر رئیس امارات به ایران را نیز فراهم کنیم.
گروه سیاسی - رجانیوز: وزیر خارجه امارات عربی متحده در دیدار با امیرعبداللهیان در نیویورک از تمایل خود برای سفر به ایران در آینده نزدیک خبر داد و گفت: لازم است مقدمات سفر رئیس امارات به ایران را نیز فراهم کنیم.
 
به گزارش  رجانیوز به نقل از مهر، حسین امیرعبداللهیان در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل با شیخ عبدالله بن زائد وزیر امور خارجه امارات دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن تشکر از میزبانی گرم طرف اماراتی در سفر اخیرش به امارات و نیز گفت‌وگوهای بسیار خوب انجام شده، گفت: شاهد تحولات سریعی در منطقه هستیم و لازم است اجرای توافقات فیمابین دو کشور نیز با همان سرعت به پیش برود.
 
امیرعبداللهیان با ابراز خرسندی از حجم بالای تبادل تجاری بین دو کشور و با اشاره به تأکید مشترک در دیدار با شیخ محمد بن زائد رئیس امارات در گفت‌وگوهای ابوظبی برای دستیابی به سقف بالاتری از روابط تجاری، بر لزوم تمهید برگزاری دور بعدی اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور تاکید کرد.
 
وزیر امور خارجه دعوت حجت الاسلام رئیسی رئیس جمهور از شیخ محمد بن زائد رئیس امارات و نیز دعوت خود از همتای اماراتی برای سفر به ایران را تجدید کرد.
 
شیخ عبدالله بن زائد وزیر خارجه امارات نیز ضمن اظهار خرسندی از این دیدار و تشکر از دعوت بعمل آمده، از تمایل خود برای سفر به ایران در آینده نزدیک خبر داد و گفت: لازم است مقدمات سفر رئیس امارات به ایران را نیز فراهم کنیم.
 
وزیر خارجه امارات همچنین از آمادگی کشورش برای برگزاری اجلاس بعدی کمیسیون مشترک دو کشور خبر داد و گفت که «منتظر نهایی شدن تاریخ پیشنهادی هستیم».
 
وی همچنین بر ضرورت امضای موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف با هدف کمک به افزایش تجارت میان دو کشور تأکید کرد. در این دیدار همچنین برخی دیگر از زمینه‌های همکاری مشترک بین دو کشور از جمله همکاری‌های کنسولی مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.