هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 30 شهريور 1402 ساعت 14:23
پنجشنبه 30 شهريور 1402 14:16 ساعت
2023-9-21 14:23:17
شناسه خبر : 371607
منطقه آزاد ارس در ۱۳۵ کیلومتری تبریز و در نقطه صفر مرزی با کشورهای ارمنستان و آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان هم مرز بوده است.
گروه اقتصاد-رجانیوز: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از تصویب ثبت روز ارس در شورای فرهنگ عمومی و ثبت در تقویم ملی کشورمان خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز، دکتر مجید کیانی در گفت‌وگویی اظهار داشت: پیگیری‌های سازمان از وزارت فرهنگ و ارشاد و شورای فرهنگ عمومی کشور به نتیجه رسید و حماسه سوم شهریور ۱۳۲۰، سالروز جانفشانی سه سرباز ایرانی مقابل ارتش شوروی به عنوان روز ارس در تقویم ملی ثبت شد.‌
 
وی ادامه داد: در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و وطن‌پرستی، نسل جوان ایرانی امروز نیازمند بازخوانی هویت نسلی خویش است و این بازخوانی هویت باید از مطالعه تاریخ و حماسه‌های ملی و دینی شروع شود.‌
 
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با تبریک این واقعه به ارس‌وندان، خاطرنشان ساخت: ثبت روز ملی ارس در تقویت عناصر فرهنگی بومی، معرفی هویت ایرانی اسلامی، قهرمان پروری و الگوسازی، ترویج فرهنگ و روحیه ایثار و مقاومت و معرفی بیشتر ظرفیت‌های منطقه موثر واقع خواهد شد.
 
طرح بهسازی و احداث محوطه مزار شهدای شهریور ۱۳۲۰ توسط سازمان منطقه آزاد ارس اجرا شده و زمینه بازدید و آشنایی گردشگران این منطقه با واقعه ایستادگی ۴۸ ساعته سه مرزبان ایرانی در مقابل ارتش شوروی را فراهم کرده است.
 
منطقه آزاد ارس در ۱۳۵ کیلومتری تبریز و در نقطه صفر مرزی با کشورهای ارمنستان و آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان هم مرز بوده و به واسطه فعالیت صدها واحد صنعتی و رونق تولید و صادرات در عرصه های مختلف، پل ارتباطی اقتصادی ایران با کشورهای حوزه قفقاز و اروپا محسوب می شود.
 
انتهای پیام/