هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 7 اسفند 1402
ساعت 08:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 27 شهريور 1402 ساعت 18:05
دوشنبه 27 شهريور 1402 17:14 ساعت
2023-9-18 18:05:04
شناسه خبر : 371583
دولت اوکراین دو هفته پس از اخراج وزیر دفاع به علت فساد گسترده مالی، تمام معاونان وزیر دفاع را بدون ارائه توضیح اخراج کرد.
دولت اوکراین دو هفته پس از اخراج وزیر دفاع به علت فساد گسترده مالی، تمام معاونان وزیر دفاع را بدون ارائه توضیح اخراج کرد.
گروه بین الملل - رجانیوز: دولت اوکراین دو هفته پس از اخراج وزیر دفاع به علت فساد گسترده مالی، تمام معاونان وزیر دفاع را بدون ارائه توضیح اخراج کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، دولت اوکراین چند هفته پس از تعیین وزیر دفاع جدید، همه ۶ معاون وزیر دفاع را اخراج کرد.
 
«رستم عمروف»، وزیر دفاع جدید اوکراین بدون اشاره به دلیل برکناری معاونان وزیر دفاع با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی نوشت: راه‌اندازی مجدد. ما شروع کردیم. ادامه می‌دهیم. وزارت دفاع طبق معمول به کار خود ادامه می‌دهد.»
 
 
ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین دو هفته پیش اعلام کرد که تصمیم گرفته «الکسی رزنیکوف» وزیر دفاعی که ۵۵۰ روز جنگ تمام عیار را پشت سر گذاشته است، برکنار کند و «رستم عمروف» رئیس صندوق خصوصی‌سازی اوکراین را جایگزین او کند.
 
روزنامه «آیدین‌لیک» ترکیه در گزارشی درباره وزیر دفاع جدید اوکراین نوشت که رستم عمروف، وزیر دفاع جدید اوکراین، مجری طرح‌های آمریکایی در منطقه است و افزون بر این با سازمان «فتح الله گولن»، عامل اصلی کودتای ۲۰۱۶ در ترکیه ارتباط دارد.
 
آیدین‌لیک به نقل از منابع آگاه اعلام کرد: عمروف در جوانی در برنامه «تبادل رهبران آینده» وزارت خارجه آمریکا شرکت کرده. روسلان عمروف، برادرش نیز در مدرسه شبانه‌روزی کریمه درس خوانده که ارتباط‌هایی با سازمان فتح‌الله گولن دارد.
 
به نوشته این روزنامه «در شهر کی‌یف برادران عمروف به پسران آمریکا معروف هستند.»
 
روسلان بالبِک، معاون پیشین رئیس شورای دولتی کریمه در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک گفته است که «عمروف دانش‌آموز فتح‌الله گولن، رهبر مخالفان در ترکیه بود که هم‌اکنون در آمریکا مخفی شده است.»
 
وی همچنین افزود: مناسب‌ترین اقدام برای کشوری که نمی‌تواند به‌تنهایی تصمیم‌گیری کند این است که این وزیر دفاع را معرفی کند. این فرد هیچ ارتباطی با مردم اوکراین یا تاتارهای کریمه ندارد، زیرا او تحت حمایت فتح الله گولن بزرگ شده و در راهروهای کمیته بین‌المللی جمهوری‌خواهان آمریکا به جهره سیاسی تبدیل شد.