هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 27 شهريور 1402 ساعت 12:48
دوشنبه 27 شهريور 1402 12:24 ساعت
2023-9-18 12:48:36
شناسه خبر : 371548
 رسانه‌ای که حتی اسمش وام گیرنده از امام خمینی است، علنی و صریح مقابل اندیشه‌های امام می‌ایستد و از مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام هم صدایی بلند نمی‌شود!
رسانه‌ای که حتی اسمش وام گیرنده از امام خمینی است، علنی و صریح مقابل اندیشه‌های امام می‌ایستد و از مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام هم صدایی بلند نمی‌شود!
گروه سیاسی - رجانیوز: رسانه‌ای که حتی اسمش وام گیرنده از امام خمینی است، علنی و صریح مقابل اندیشه‌های امام می‌ایستد و از مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام هم صدایی بلند نمی‌شود!
 
به گزارش رجانیوز، روزنامه جوان نوشت: سایت خبری جماران وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار امام خمینی در مطلبی به نقل یکی از اساتید دانشگاه مفید، خواستار جدایی دین از سیاست شد و دین سیاسی و قدرت‌زده را موجب توهم خواند. در این مطلب همچنین با اشاره تلویحی به شهدا، آنان افرادی خوانده شد‌ه‌اند که بین زندگی و آزادی و دین تعارض ایجاد می‌کنند و اولین گام در رهایی از این تعارض را این دانسته که «دین را از قدرت سیاسی تفکیک کنیم و نگذاریم دین به قدرت سیاسی آلوده شود.»
 
جماران به نقل از سیدعلی میرموسوی، در مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم آورده که «دین در شرایطی که با قدرت سیاسی پیوند پیدا و وجه ایدئولوژیک پیدا کند، با زندگی و آزادی تعارض پیدا می‌کند.» و بعد ایدئولوژی را اینگونه توصیف می‌کند که «کار ایدئولوژی این است که توهمی از کرامت و شرافت را جایگزین کرامت و شرافت حقیقی می‌کند. ایدئولوژی‌ها راه کج را برای انسان‌ها راست نشان می‌دهند. آن وقت هر قدر شما بخواهید راه راست را به آن‌ها نشان دهید، تصور می‌کنند راهی که شما می‌گویید کجا است.»
 
 
و ادامه می‌دهد: «کسی که حاضر باشد برای چیزی که تصور می‌کند حقیقت است، جان بدهد و انسان‌های دیگری را هم به کام مرگ بکشاند، بین زندگی و آزادی و دین تعارض ایجاد می‌کند. در واقع، دین قدرت‌زده و ایدئولوژیک موجب می‌شود پنداری از حقیقت جایگزین حقیقت شود و انسان‌های زیادی را فدای این پندار کند. مستی ایدئولوژیک و مستی قدرت باعث می‌شود که شما یک مسیری را برخلاف همه می‌روید و تصور می‌کنید که آن‌ها دارند اشتباه می‌روند. اگر بخواهیم دین از تقابل با زندگی و آزادی نجات پیدا کند، اولین گام این است که دین را از قدرت سیاسی تفکیک کنیم و نگذاریم دین به قدرت سیاسی آلوده شود. دین را به یک ایدئولوژی خاص محدود نکنیم. نتیجه محدود کردن دین، این می‌شود که نسل جدید تصور می‌کنند تنها برداشت از دین همین است.»
 
نگاه امام به پیوستگی دین و سیاست مشهود است و برای پیوست همین دو قیام کردند و نظام اسلامی تشکیل دادند تا ساختار سیاست بر مبنای دین شکل بگیرد و پیش برود. حالا رسانه‌ای که در معرفی خود آورده «پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران با هدف پاسداشت و ترویج اندیشه‌های رهبر کبیر انقلاب اسلامی کار خود را در ۲۲ بهمن ماه ۱۳۸۷ شروع کرده...» و حتی اسمش وام گیرنده از امام خمینی است، علنی و صریح مقابل اندیشه‌های امام می‌ایستد و از مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام هم صدایی بلند نمی‌شود!


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home