هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 7 اسفند 1402
ساعت 07:26
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 26 شهريور 1402 ساعت 15:31
يكشنبه 26 شهريور 1402 15:26 ساعت
2023-9-17 15:31:54
شناسه خبر : 371529
 یک مقام سابق سعودی هدف اصلی سفر ولیعهد عربستان از سفر به مسقط را رایزنی با مقامات عمانی به عنوان میانجی‌گر پرونده یمن دانست.
یک مقام سابق سعودی هدف اصلی سفر ولیعهد عربستان از سفر به مسقط را رایزنی با مقامات عمانی به عنوان میانجی‌گر پرونده یمن دانست.
گروه بین الملل - رجانیوز: یک مقام سابق سعودی هدف اصلی سفر ولیعهد عربستان از سفر به مسقط را رایزنی با مقامات عمانی به عنوان میانجی‌گر پرونده یمن دانست.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، در شرایطی که در روزهای اخیر رایزنی‌ها در سطح منطقه برای پایان دادن به بحران یمن افزایش یافته، «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی نیز سفری به مسقط پایتخت عمان داشته است.
 
«سالم الیامی» مشاور سابق وزارت خارجه عربستان در گفتگو با شبکه بی بی سی عربی اظهار داشت: در سفر اخیر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان به مسقط، یک هیات بلندپایه سعودی به ریاست خالد بن سلمان وزیر دفاع با مشارکت شماری از مسئولان نظامی، از ریاض به وی ملحق شد.
 
براین اساس، الحاق این هیات به وضوح نشان می دهد که در جریان دیدار ولیعهد سعودی با سلطان هیثم بن طارق سلطان عمان به پرونده یمن پرداخته شده است چرا که خالد بن سلمان به عنوان وزیر دفاع سعودی مسئول مستقیم همه موضوعات مربوط به مسئله یمن است.
 
ناظران این سفر را که دربار پادشاهی سعودی آن را ویژه توصیف کرد، در ارتباط با رایزنی های مربوط به بحران یمن و اشاره ریاض به حمایت از تلاش های عمان در این بحران دانستند.