هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 11 مهر 1402
ساعت 15:11
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 20 شهريور 1402 ساعت 17:14
دوشنبه 20 شهريور 1402 17:09 ساعت
2023-9-11 17:14:22
شناسه خبر : 371386
سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اقدامات حمل و نقلی شهرداری در آستانه سال تحصیلی جدید را تشریح کرد.
سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اقدامات حمل و نقلی شهرداری در آستانه سال تحصیلی جدید را تشریح کرد.
گروه اجتماعی - رجانیوز: سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اقدامات حمل و نقلی شهرداری در آستانه سال تحصیلی جدید را تشریح کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از شهر، محسن هرمزی، سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه افتتاح پست برق محور جنوبی خط ۶ متروی تهران اظهار کرد: ایستگاه میدان کتاب آخر این ماه افتتاح می‌شود و در حال حاضر در مراحل انجام تست‌های نهایی است. همچنین ۶ کیلومتر محور شمال غربی خط ۶ هم ۲۷ شهریور زیر بار تست گرم می‌رود.
 
وی تاکید کرد: مراحل عملیاتی ایستگاه میدان کتاب تمام شده و موضوع سیگنالینگ آن باقی مانده است.
 
 
بهره برداری از مترو پرند؛ اول مهرماه
سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درخصوص افتتاح ایستگاه پرند نیز، گفت: مشکل برق متروی پرند حل شده و مسیر رفت و برگشتش اول مهرماه تحویل مردم می‌شود.
 
انعقاد قرارداد جدید برای تامین اتوبوس تهران
هرمزی با بیان اینکه مجموعه خدمات مهرماه شهرداری تهران حول محور حمل و نقل است، ادامه داد: در این راستا ۶ رام قطار اورهال شده است. یک رام دی سی و پنج رام‌ای سی. همچنین اتوبوس‌های جدید و بازسازی شده وارد ناوگان حمل و نقل عمومی خواهد شد که ۹۷ دستگاه اتوبوس جزو اتوبوس‌هایی است که در ایام اربعین مورد استفاده قرار گرفت. امروز هم قرارداد دیگری در این راستا با عقاب و اسنا امضا می‌شود که جزئیات آن اعلام خواهد شد.
 
ورود ۱۵۰ دستگاه ون در هفته اول مهر
سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: در حوزه تاکسی هم ۱۵۰ دستگاه ون در هفته اول مهر وارد مدار می‌شود.
 
وی افزود: امسال قریب به ۳۰ کیلومتر به طول خطوط متروی پایتخت اضافه خواهد شد.
 
۲۱ کیلومتر مربوط به پرند، ۶ کیلومتر خط ۶ و حدود ۲ کیلومتر هم مربوط به خط ۷ مترو است. بنا داریم که خط شش را با تکمیل این ۶ کیلومتر روز سی ام شهریور راه بیندازیم. ۳ ایستگاه آن بهره برداری و ۲ ایستگاه عبوری خواهد بود.
 
هرمزی در خصوص کارت بلیت دانش آموزان و دانشجویان در مهرماه نیز توضیح داد:
 
دانش آموزان با کارت شناسایی به صورت رایگان می‌توانند از اتوبوس و مترو استفاده کنند.
 
وی با بیان اینکه احداث خطوط مترو بدون پیش نیاز‌هایی مانند برق بیهوده است و امکان سرویس دهی منظم نخواهیم داشت، افزود: خط شش مترو تهران در طراحی اش ۳ پست برق دارد که امروز اولین پست برق با ظرفیت ۵۰ مگاوات راه اندازه شد. در ادامه یک پست برق در انتهای سال و پست دیگر در سال آینده افتتاح می‌شود. با این پست، برق پایدار در خط شش خواهیم داشت.
 
هرمزی گفت: کار احداث در خط شش مترو تا پایان سال تمام خواهد شد. ایستگاه‌های میدان خراسان، ۱۷ شهریور، سربازو نجات اللهی امسال طبق برنامه انجام و تا پایان سال تحویل مردم می‌شود.
 
سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: احداث تراموا را در تهران پیگیری کردیم و با کمک وزارت دفاع در سال جاری به نتایج خوبی می‌رسیم. مسائل کلی انجام شده و به مساله طراحی بعد از تایید و مساعدت شورای شهر و ترافیک وارد خواهیم شد.