هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 11 مهر 1402
ساعت 05:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 20 شهريور 1402 ساعت 14:12
دوشنبه 20 شهريور 1402 13:53 ساعت
2023-9-11 14:12:32
شناسه خبر : 371370
وزیر علوم آغاز سال تحصیلی دانشگاهها را سوم مهرماه اعلام کرد و از حضور ورودی های جدید در دانشگاهها در هفته سوم مهرماه خبر داد.
وزیر علوم آغاز سال تحصیلی دانشگاهها را سوم مهرماه اعلام کرد و از حضور ورودی های جدید در دانشگاهها در هفته سوم مهرماه خبر داد.
گروه اجتماعی - رجانیوز: وزیر علوم آغاز سال تحصیلی دانشگاهها را سوم مهرماه اعلام کرد و از حضور ورودی های جدید در دانشگاهها در هفته سوم مهرماه خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم تحقیقات و فناوری در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در جمع خبرنگاران درباره زمان آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها اظهار داشت: با توجه به اینکه اول مهرماه تعطیل است آغاز سال تحصیلی برای دانشگاه‌ها از سوم مهرماه خواهد بود.
 
وی افزود: این تاریخ برای وروردی‌های جدید دوره کارشناسی و دانشجو معلمانی که از سوی آموزش و پرورش قرار است پذیرفته شوند و مصاحبه‌های علمی و گزینش دارند، فرق می‌کند زیرا باید فرصتی را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهیم تا این روند طی شود.
 
وزیر علوم تاکید کرد: چون امسال آزمون پذیرش دانشجویان به صورت دو نوبت برگزار شد و برای اولین بار تاثیرقطعی معدل را داشتیم و این اطلاعات با کمی تاخیر از آموزش و پرورش به سازمان سنجش ارسال شد، بالاجبار در خدمت ورودی‌های جدید از هفته سوم مهرماه خواهیم بود.
 
تفاوت بازگشایی دانشگاهها نسبت به سال گذشته
 
وی در این زمینه خاطرنشان کرد: در سال  گذشته و بعد از تعطیلی دانشگاه‌ها به دلیل شیوع کرونا برخی ساختارها آسیب دیده بود. برخی از خوابگاه‌های خودگردان تغییر کاربری داده بودند و آزمایشگاه‌ها، سلف سروریس‌ها و سالن‌های ورزشی دچار مشکلاتی شده بودند.
 
وزیر علوم ادامه داد: ارتباطات دانشجویان با کانون‌های فرهنگی، گروه‌ها، انجمن‌های علمی، تشکل‌های سیاسی و برنامه‌های فوق برنامه قطع شده بود که خوشبختاته با تجربه‌ای که از سال گذشته کسب شده در سال جدید ترمیم خواهد شد.
 
وی تاکید کرد: فوق برنامه‌هایی پیش بینی شده و در سال جدید سعی می‌کنیم یک برنامه جامع آموزشی، پژوهشی، هنری و فرهنگی را داشته باشیم. سعی می‌کنیم علاوه بر فعالیت‌های آموزشی و علمی برای 85 ساعت اوقات فراغت دانشجویان مان هم برنامه‌های متنوعی داشته باشیم.