هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 14 اسفند 1402
ساعت 20:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 12 شهريور 1402 ساعت 16:07
يكشنبه 12 شهريور 1402 15:55 ساعت
2023-9-3 16:07:21
شناسه خبر : 371090
معلمانی که در طرح تعمیق و تثبیت یادگیری تدریس داشتند، خواهان پرداخت حق‌التدریس خود پس از یکسال هستند، اما در این خصوص هنوز در قانون بودجه‌ای برای این موضوع پیش‌بینی نشده است.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش:

بودجه‌ای برای حق‌التدریس طرح تعمیق یادگیری پیش‌بینی نشده است

معلمانی که در طرح تعمیق و تثبیت یادگیری تدریس داشتند، خواهان پرداخت حق‌التدریس خود پس از یکسال هستند، اما در این خصوص هنوز در قانون بودجه‌ای برای این موضوع پیش‌بینی نشده است.
گروه اجتماعی-رجانیوز: پس از بازگشت دانش‌آموزان به کلاس‌های درس پس از ۲ سال آموزش مجازی به دلیل شیوع ویروس کرونا و افت تحصیلی دانش‌آموزان در این مدت، طرح تعمیق و تثبیت یادگیری و جبران افت تحصیلی دانش آموزان مطرح شد.
 
به گزارش رجانیوز، این طرح برای دوره‌های ابتدائی، اول متوسطه و دوم متوسطه (نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش) در تابستان ۱۴۰۱ اجرا شد و بسیاری از معلمان به صورت حق‌التدریس این آموزش را انجام دادند.
 
اما اکنون پس از گذشت یکسال از این اقدام، بسیاری از معلمان در استان‌های مختلف کشور در تماس‌های مکرر با خبرگزاری ایرنا از پرداخت نشدن هزینه حق‌التدریس خود برای این طرح گلایه داشتند.
 
آنها مدعی هستند که بیش از ۵۰ ساعت آموزش داده‌اند و اکنون پس از یک سال که از ارزش پول آنها کاسته شده است، بازهم خبری از پرداخت نیست.
 
در این راستا، صادق ستاری فرد معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه ایرنا درباره پرداخت فعالیت معلمان حق‌التدریس برای طرح تثبیت یادگیری اظهار کرد: طرح تثبیت و تعمیق یادگیری مصوبه ستاد ملی کرونا بود که ردیفی در قانون بودجه برای آن پیش‌بینی نشد.
 
وی افزود: تاکنون سازمان برنامه بودجه به دلیل پیش‌بینی نشدن در قانون، بودجه‌ای برای آن تخصیص نداده است، بنابراین درحال پیگیری و راه‌حل قانونی برای حل این مسئله و پرداخت مطالبات فرهنگیان هستیم.
 
انتهای پیام/