هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 14 اسفند 1402
ساعت 22:18
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 7 شهريور 1402 ساعت 20:20
سه شنبه 7 شهريور 1402 20:13 ساعت
2023-8-29 20:20:39
شناسه خبر : 370914
رئیس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه حدود ۲ میلیون زائران اربعین وارد کشور عراق شدند، گفت: تا به امروز هیچ فوتی ناشی از حوادث رانندگی و تصادفات در مسیرهای منتهی به مرزهای کشور به سمت عراق ثبت نشده است.
رئیس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه حدود ۲ میلیون زائران اربعین وارد کشور عراق شدند، گفت: تا به امروز هیچ فوتی ناشی از حوادث رانندگی و تصادفات در مسیرهای منتهی به مرزهای کشور به سمت عراق ثبت نشده است.
گروه اجتماعی-رجانیوز: سردار سید کمال هادیانفر اظهارداشت: عدم فوتی ناشی از تصادفات در اربعین امسال و همچنین روان بودن مسیرهای منتهای به مبادی مرزی نشان از همکاری مناسب مردم و همچنین حضور گسترده پلیس از جمله پلیس راهور برای تامین امنیت و نظم محورهای مواصلاتی و شهری دارد.
 
به گزارش رجانیوز، وی با بیان اینکه ۱۰ هزار پلیس راهور با تمام توان در ۲ هزار و ۶۰۰ کیلومتر از مسیرهای اربعین در حال خدمت رسانی هستند، افزود:تا به امروز تنها ۱۹ تصادف جرحی در محورهای منتهی به ۶ پایانه مرزی ثبت شد که خوشبختانه تمامی این تصادفات سطحی بودند.
 
رئیس پلیس راهور فراجا همچنین به کاهش محسوس تصادفات خسارتی اشاره کرد و افزود: طبق گزارشات ۹۷ درصد زائران از طریق مسیرهای زمینی وارد کشور عراق شدند که از این تعداد ۸۵ درصد با خودروهای شخصی سفر کردند.
 
سردار هادیانفر ۳۵ درصد تصادفات اربعین سال گذشته را ناشی از خستگی و خواب آلودگی دانست که منجر به واژگونی خودرو شد و تاکید کرد: با وجود اینکه امسال کاهش چشمگیر تصادفات را شاهد هستیم اما از رانندگان می خواهیم که کماکان استراحت در مسیر و عدم رانندگی طولانی را اولویت قرار دهند.
 
رئیس پلیس راهور همچنین بر مدیریت زمان تاکید کرد و از زائران خواست تا زمان بازگشت خود را به روزهای پیک سفر موکول نکنند تا هم مدت بازگشت خود را کوتاه کرده و هم برای دیگر زائران فرصت سفر را فراهم کنند.
 
وی بستن کمربند ایمنی در خودروهای شخصی و عمومی، استفاده از ۲ راننده برای خودروهای شخصی، رعایت سرعت قانونی، عدم تعجیل در جاده، رعایت زمانبندی اعلامی توسط رانندگان اتوبوس‌ها و صبر و حوصله را مهم‌ترین نکات برای سفری بی خطر دانست و اضافه کرد: از رانندگان اتوبوس نهایت رعایت قوانین و مقررات را می خواهیم و باید همه به آن تمکین کنند.
 
انتهای پیام/