هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 تير 1403
ساعت 19:41
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 17 مرداد 1402 ساعت 12:37
شنبه 1 مهر 1402 12:30 ساعت
2023-8-8 12:37:35
شناسه خبر : 369975
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس ضمن اعلام صدور ۱۰ مجوز خانه قرآن جدید گفت: استان فارس ظرفیت خوبی در اجرای امور قرآنی دارد که بعضی از این ظرفیت‌ها بالقوه هستند و نیاز به تعامل و همکاری بیشتر دستگا‌ها فرهنگی جهت به فعلیت رساندن این ظرفیت‌ها است.
گروه معارف-رجانیوز: سیدحمید موسوی، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس ضمن اعلام صدور ۱۰ مجوز خانه قرآن جدید گفت: استان فارس ظرفیت خوبی در اجرای امور قرآنی دارد و لیکن بعضی از این ظرفیت‌ها بالقوه هستند که نیاز به تعامل و همکاری بیشتر دستگا‌ها فرهنگی جهت به فعلیت رساندن این ظرفیت‌ها است.
 
وی افزود: با هدف برگزاری کلاس‌های قرآنی و جذب نوجوانان و جوانان به منظور ترقی و پیشرفت در زمینه معارف اسلامی و علوم قرآنی در مناطق شهری و روستایی اقدام به صدور مجوز خانه‌های قرآن روستایی می‌شود.
 
موسوی تصریح کرد: آموزش قرائت قرآن کریم شامل سطوح روخوانی، روانخوانی و فصیح خوانی، آموزش حفظ قرآن کریم و ترجمه مفاهیم از جمله مهمترین وظایف خانه‌های قرآنی می‌باشد.
 
وی در پایان یادآور شد: خانه قرآن تشکلی است مردمی و غیر دولتی که مطابق ضوابط سازمان تبلیغات اسلامی تشکیل شده و کانونی برای توسعه و ترویج فرهنگ و آموزه‌های قرآنی در شهر‌ها و محلات به شمار می‌رود.