هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 24 خرداد 1403
ساعت 02:52
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 12 خرداد 1402 ساعت 14:42
جمعه 12 خرداد 1402 14:40 ساعت
2023-6-2 14:42:31
شناسه خبر : 367993
هر ۳ فرنگی‌کار ایران در روز پایانی رقابت های رنکینگ قرقیزستان با شکست رقبای خود راهی فینال شدند.
هر ۳ فرنگی‌کار ایران در روز پایانی رقابت های رنکینگ قرقیزستان با شکست رقبای خود راهی فینال شدند.
گروه ورزش-رجانیوز: در پایان دور مقدماتی رقابت های ۳ وزن پایانی کشتی فرنگی رنکینگ اتحادیه جهانی در بیشکک قرقیزستان، محمدرضا گرایی در ۷۲، محمدعلی گرایی در ۷۷ و علیرضا مهمدی در وزن ۸۲ کیلوگرم با برتری مقابل رقبای خود راهی دیدار نهایی شدند.
 
در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا گرایی دارنده مدال های طلای جهان و المپیک در دور نخست با نتیجه ۹ بر ۳ اوتار ابولادزه از گرجستان را مغلوب کرد. وی دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۱ بر صفر عادیل خان ساتایف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. گرایی در نیمه نهایی نیز مقابل ویکاس از هند ۳ بر یک به برتری رسید و راهی فینال شد. وی در فینال به مصاف راماز زوییدزه دارنده مدال برنز جهان از گرجستان می رود.
 
در وزن ۷۷ محمدعلی گرایی دارنده ۳ مدال برنز جهان در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر ساجان از هند را مغلوب کرد. وی در دور دوم نیز مقابل یونس امره باشار دارنده مدال برنز جهان از ترکیه با نتیجه ۸ بر ۲ و ضربه فنی به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. او در نیمه نهایی نیز با نتیجه ۶ بر ۴ و ضربه فنی ریو لیو از چین را از پیش رو برداشت و مقتدرانه راهی فینال شد. گرایی در حالی که ۶-۰ از حریف خود عقب بود با فن کمر رقیب خود را ضربه کرد.
 
گرایی در فینال مقابل یوری لومادزه از گرجستان به روی تشک می رود.
 
در وزن ۸۲ کیلوگرم علیرضا مهمدی در دور اول با نتیجه ۸ بر صفر جیهون اوزدوردیف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی نیز با نتیجه ۹ بر یک شامیل باتیروف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. او در این مرحله نیز مقابل گلا بولکوادزه از گرجستان با نتیجه ۴ بر یک به برتری رسید و راهی فینال شد. مهمدی برای رسیدن به مدال طلا باید از سد آرپرن بربر از ترکیه عبور کند.
 
روز گذشته(پنج شنبه) و در جریان برگزاری رقابت های ۷ وزن این مسابقات، سید دانیال سهرابی در ۶۷، محمدهادی ساروی در ۹۷ و امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا رسیدند و مهدی محسن نژاد در ۶۰ و ایمان محمدی در وزن ۶۳ کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شدند.
 
ناصر علیزاده در ۸۷ از دور رقابت ها کنار رفت و پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم نیز به علت بیماری به میدان نرفت.