هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 10 مهر 1402
ساعت 15:23
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 12 خرداد 1402 ساعت 14:38
جمعه 12 خرداد 1402 14:36 ساعت
2023-6-2 14:38:25
شناسه خبر : 367992
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی از دستگیری قاتل نسیم صدقی که به خارج از کشور متواری شده بود خبر داد.
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی از دستگیری قاتل نسیم صدقی که به خارج از کشور متواری شده بود خبر داد.
گروه سیاست-رجانیوز: آبان ماه سال گذشته خبری در مورد اینکه خانمی به نام نسیم صدقی اهل شهرستان شاهین‌دژ در جریان اغتشاشات کشته شده است توسط رسانه‌های معاند منتشر شد.
 
«نسیم صدقی» دختر ۲۳ساله اهل شاهین‌دژ بود که به‌طرز مشکوکی در محلی خارج از محدوده شهر ارومیه به قتل رسید. همین موضوع باعث شد رسانه‌های ضدانقلاب این موضوع را به نیرو‌های امنیتی منسوب کنند.
 
 رسانه‌های معاند از جمله بی بی سی فارسی در این رابطه اعلام کرده بودند که: «روز نهم آبان در ارومیه، ماموران امنیتی با ۲ گلوله جنگی به نسیم صدقی شلیک کردند.»، اما خانواده و نزدیکان نسیم صدقی این ادعا را تکذیب کردند.
 
براساس اعلام پلیس و مراجع قضایی قاتل نسیم صدقی به خارج از کشور متواری شده بود که با اقدامات، این فرد در روز‌های گذشته به کشور مسترد شد.
 
ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در همین رابطه گفت:این فرد از همان روز‌های اول این پرونده بعنوان متهم قتل مرحومه نسیم صدقی تحت تعقیب مراجع قضایی و انتظامی قرار گرفت که به دلیل  متواری شدن از مرز ترکیه، دستگیری وی میسر نشده بود.
 
وی افزود: با توجه به اینکه ارتکاب قتل در ایام اغتشاشات در یک خانه ویلایی در خارج از شهر ارومیه اتفاق افتاده بود رسانه‌های معاند تلاش کردند فوت این فرد را به اغتشاشات ارتباط دهند.
 
رئیس کل دادگستری استان، گفت: با پیگیری‌های موثر قضایی، قاتل در شارجه امارات توسط پلیس اینترپل دستگیر پس از تحویل به ایران با قرار قانونی به اتهام قتل عمد بازداشت و به کشور بازگردانده شد.