هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 10 مهر 1402
ساعت 16:11
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 10 خرداد 1402 ساعت 18:23
چهارشنبه 10 خرداد 1402 18:14 ساعت
2023-5-31 18:23:59
شناسه خبر : 367977
در حالی که بیشتر رهبران عربی به اردوغان به مناسبت پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه تبریک گفتند اما دو رهبر بارز جهان عرب تبریکی نگفتند.
در حالی که بیشتر رهبران عربی به اردوغان به مناسبت پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه تبریک گفتند اما دو رهبر بارز جهان عرب تبریکی نگفتند.
گروه بین الملل - رجانیوز: در حالی که بیشتر رهبران عربی به اردوغان به مناسبت پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه تبریک گفتند اما دو رهبر بارز جهان عرب تبریکی نگفتند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، روسیاالیوم به رهبرانی که به اردوغان تبریک نگفتند، اشاره کرده است.
 
این رسانه روس گزارش داد: در آنچه خبرگزاری آناتولی منتشر کرده است، تصاویر رهبران و رؤسای کشورهای عربی که به اردوغان تبریک گفتند، آمده است اما دو رهبر برجسته نیستند.
 
چرا ۲ رهبر بارز جهان عرب به اردوغان تبریک نگفتند؟
 
این تصاویر با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر شروع و با محمد ولد الشیخ الغزناوی رئیس جمهور موریتانی به پایان می‌رسد و بشار اسد رئیس جمهور سوریه و قیس سعید رئیس جمهور تونس تبریک نگفته اند.
 
این درحالی است که ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه نشست میان اردوغان و بشار اسد در کوتاه مدت را بعید دانسته بود.
 
قبل از برگزاری انتخابات بشار اسد رئیس جمهور سوریه گفته بود که تنها در صورت خروج نیروهای ترکیه از سوریه آماده گفتگو با اردوغان است.
 
روسیاالیوم گزارش داد: اردوغان همچنین پیام تبریکی از قیس سعید رئیس جمهور تونس دریافت نکرده است و این در حالی است که اردوغان از اولین رهبرانی بود که به قیس سعید در سال ۲۰۱۹ تبریک گفته بود. روابط میان ترکیه و تونس در سال گذشته به علت انتقاد اردوغان از انحلال پارلمان تونس از سوی قیس سعید دچار بحران شده است.