هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 10 مهر 1402
ساعت 14:53
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 9 خرداد 1402 ساعت 15:00
سه شنبه 9 خرداد 1402 14:56 ساعت
2023-5-30 15:00:03
شناسه خبر : 367930
روزنامه کره‌ای مدعی شد که مقامات دولت‌های کره جنوبی و آمریکا به دنبال آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران هستند.
روزنامه کره‌ای مدعی شد که مقامات دولت‌های کره جنوبی و آمریکا به دنبال آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران هستند.
گروه بین الملل - رجانیوز: روزنامه کره‌ای مدعی شد که مقامات دولت‌های کره جنوبی و آمریکا به دنبال آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران هستند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، روزنامه کره‌ای "اکونومیک دیلی" مدعی شد که کره جنوبی و ایالات متحده در حال مذاکره درباره آزادسازی دارایی 7 میلیارد دلاری ایران هستند که در این کشور آسیایی نگهداری می‌شود.
 
طبق گفته این روزنامه، منابع دیپلماتیک در سئول روز دوشنبه گفتند که مقامات دولت کره جنوبی و ایالات متحده برای آزادسازی منابع مالی ایران بحث‌های فنی را تحت رهبری واشنگتن انجام داده‌اند.
 
به گفته این افراد در صورت آزادسازی، ایران می‌تواند از این منبع مالی فقط برای مقاصد عمومی مانند پرداخت حق عضویت در سازمان ملل و خرید اقلام پزشکی استفاده کند.
 
یک مقام دولتی سئول در همین باره گفت: «اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، ما انتظار داریم که روابط تیره ما با ایران به میزان قابل توجهی بهبود یابد.»
 
پس از خروج دولت دونالد ترامپ از برجام در سال 2018، تحریم‌های اقتصادی ایران مجدداً اعمال شد. این امر منجر به مسدود شدن 7 میلیارد دلار پول ایرانی ناشی از فروش نفت در دو بانک کره جنوبی شد.