هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 10 مهر 1402
ساعت 15:40
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 9 خرداد 1402 ساعت 14:47
سه شنبه 9 خرداد 1402 14:31 ساعت
2023-5-30 14:47:44
شناسه خبر : 367926
سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قانونگذار در شرایطی دولت را مکلف به حذف ارز ترجیحی کرد که زیرساخت کالابرگ الکترونیک آماده نبود.
سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قانونگذار در شرایطی دولت را مکلف به حذف ارز ترجیحی کرد که زیرساخت کالابرگ الکترونیک آماده نبود.

گروه سیاست-رجانیوز: سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قانونگذار در شرایطی دولت را مکلف به حذف ارز ترجیحی کرد که زیرساخت کالابرگ الکترونیک آماده نبود.

وی افزود: تأکید همیشگی رهبر معظم انقلاب به مجالس شورای اسلامی، در نظر گرفتن شرایط اجرا است و همچنانکه در دیدار اخیر مجلس فرمودند، قانون باید به شکلی نوشته شود که قابل اجرا باشد.

مرتضوی اظهار کرد: به هیچ وجه برای دولت قابل قبول نبود که ارز ترجیحی را حذف کند و با این توجیه که زیرساخت کالابرگ آماده نیست، جبرانی برای مردم در نظر نگیرد.

وی گفت: بنابراین دولت برای جلوگیری از ایجاد مشکل در زندگی مردم، همزمان با اجرای حذف ترجیحی، رویکرد مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها را در پیش گرفت یعنی یارانه‌های معیشتی را چندین برابر کرد و یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به مردم اختصاص داد.

وزیر کار گفت: همزمان با پرداخت یارانه نقدی، کار آماده سازی زیرساخت کالابرگ آغاز شد به طوری که در دی ماه سال ۱۴۰۱ چهار استان به صورت نمونه و تا پایان سال قبل همه استان‌ها به زیرساخت کالابرگ الکترونیک مجهز شدند.

وی با بیان اینکه استقبال عمومی از طرح کالابرگ تاکنون بسیار کم بوده و مردم ترجیح می‌دهند از یارانه نقدی استفاده کنند گفت: دولت برای جذاب کردن کالابرگ الکترونیک و بهبود امنیت غذایی دهک‌های پایین درآمدی طرح ویژه‌ای دارد.

گفتنی است رئیس مجلس شورای اسلامی در مصاحبه تلویزیونی شب گذشته گفته بود سال گذشته کالابرگ الکترونیک طبق قانون اجرا نشد.