هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 25 تير 1403
ساعت 10:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 8 خرداد 1402 ساعت 11:34
دوشنبه 8 خرداد 1402 10:57 ساعت
2023-5-29 11:34:52
شناسه خبر : 367894
رسانه‌های عبری زبان از پیش شرط‌ کاخ سفید برای برگزاری دیدار بین نتانیاهو و بایدن سخن می‌گویند.
رسانه‌های عبری زبان از پیش شرط‌ کاخ سفید برای برگزاری دیدار بین نتانیاهو و بایدن سخن می‌گویند.
گروه بین الملل - رجانیوز: رسانه‌های عبری زبان از پیش شرط‌ کاخ سفید برای برگزاری دیدار بین نتانیاهو و بایدن سخن می‌گویند.
 
به گزارش رجانیوز، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: واشنگتن یک پیش شرط برای دیدار جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر (رژیم) اسرائیل قرار داده است.
 
به نوشته این رسانه عبری زبان، مسئولین عالی‌رتبه کاخ سفید یادداشتی را به دفتر بنیامین نتاناهو نخست وزیر تسلیم کردند که مفاد آن مربوط به سفر به واشنگتن و ملاقات با بایدن است که در چارچوب کمک به پیشبرد سازش با عربستان است و باید در این چارچوب قانونی که می‌تواند فعالیت جامعه مدنی را تحت تاثیر خود قرار دهد، از دستور کار خود خارج کند.
 
پیش از این نیز رسانه‌های عبری زبان اعلام کرده بودند، کابینه نتانیاهو از تقدیم قانون جنجالی جمعیت‌ها صرف نظر کرده و آن را در موعد مقررش که امروز بود به کنست نبرد.
 
روزنامه یدیعوت احارانوت در این رابطه به نقل از یک منبع عالی‌رتبه سیاسی فاش کرد که این کار به دلیل فشارهای ایالات متحده انجام گرفت و قرار است اینقانون به دلیل اعتراضات صورت گرفته بعد از بازنگری کامل به کنست برده شود.
 
در بخشی از گزارش احارانوت تاکید شده است در صورت تصویب این قانون، فلسطینیان با دشواری بسیار بیشتری خواهند توانست از کشورهای خارجی کمک دریافت کنند.
 
گفتنی است رسانه‌های عبری زبان اوایل ماه جاری میلادی اعلام کردند، جو بایدن در آینده نزدیک از نتانیاهو برای سفر به واشنگتن دعوت خواهد کرد.
 
این در حالی است که مارس گذشته رئیس جمهور آمریکا در یک گفتگوی مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: در آینده نزدیک برنامه‌ای برای دعوت از نتانیاهو برای سفر به واشنگتن ندارد.


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home