هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 6 خرداد 1402 ساعت 11:37
شنبه 6 خرداد 1402 11:07 ساعت
2023-5-27 11:37:24
شناسه خبر : 367801
سرکرده باند مخوف ربودن افراد سرشناس که برای اجرای نقشه‌هایش هر بار افراد جدیدی استخدام می‌کرد، خبر نداشت یکی از اعضای باند جدیدش مأمور مخفی پلیس است.
سرکرده باند مخوف ربودن افراد سرشناس که برای اجرای نقشه‌هایش هر بار افراد جدیدی استخدام می‌کرد، خبر نداشت یکی از اعضای باند جدیدش مأمور مخفی پلیس است.
گروه اجتماعی - رجانیوز: سرکرده باند مخوف ربودن افراد سرشناس که برای اجرای نقشه‌هایش هر بار افراد جدیدی استخدام می‌کرد، خبر نداشت یکی از اعضای باند جدیدش مأمور مخفی پلیس است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از همشهری آنلاین، «دکتر شهرام» نام جعلی یک تبهکار مخوف است که تاکنون نقشه گروگانگیری افراد سرشناس زیادی را عملی کرده است. او مرداد سال۹۶یک برج‌ساز معروف را گروگان گرفت. روز حادثه برج‌ساز معروف سوار پورشه خود شده بود تا به محل کارش برود که در حوالی ولنجک، سرنشینان یک خودروی ون سد راهش شدند.
 
سرنشینان ون آدم‌ربایانی بودند که از سوی دکتر شهرام برای اجرای این نقشه اجیر شده بودند. آنها خودشان را مأمور جا زدند و برج‌ساز معروف را ربوده و به جنوب تهران بردند. آنها در مخفیگاه خود به این مرد شوک وصل کرده و شکنجه‌اش می‌دادند و این در حالی بود که سرکرده باند با خانواده مرد برج‌ساز تماس گرفته و درخواست ۵میلیون یورو برای آزادی او کرده بود. او در حال اجرای نقشه اخاذی‌اش بود و اعضای باندش نیز وظیفه نگهداری از گروگان را داشتند.
 
مرد برج‌ساز که فهمیده بود اعضای باند گروگانگیری افرادی بی‌پول هستند و دکتر شهرام به آنها وعده پول خوب داده است، به آنها گفت که اگر آزادش کنند، کار خوبی برایشان در شرکتش دست‌وپا می‌کند و به هر کدام ۱۰۰میلیون تومان پرداخت می‌کند. به این ترتیب نوچه‌های سردسته باند با گروگان به توافق رسیدند و دور از چشم دکتر شهرام، گروگان را با چشمانی بسته حوالی گلبرگ تهران رها کردند.
 
با شکایت مرد برج‌ساز، اعضای باند گروگانگیری دستگیر شدند اما سردسته آنها فراری بود. او این بار باند دیگری راه انداخت و مدیر یکی از شرکت‌های معروف فولاد را گروگان گرفت. نقشه ربودن این مرد درست مانند نقشه قبلی بود. نوچه‌های دکتر شهرام گروگان‌شان را به محلی در جنوب تهران بردند تا سردسته‌شان از خانواده وی اخاذی کند و سهم آنها را هم بدهد، اما وقتی فهمیدند که پلیس وارد ماجرا شده ترسیدند و گروگان را رها کردند.
 
دکتر شهرام که این بار هم شکست خورده بود، باند دیگری راه انداخت و یک کارخانه‌دار معروف را ربود و توانست از خانواده وی مبلغ کلانی اخاذی کند.
 
آخرین گروگانگیری
چهارمین و آخرین طعمه دکتر شهرام، مدیرعامل یکی از شرکت‌های معروف در زمینه تولید لوازم برقی در کشور بود. دکتر شهرام با باند جدیدی که راه انداخته بود، وی را ربود و برای آزادی‌اش درخواست ۱۵میلیون دلار و ۱۰میلیارد تومان پول نقد کرد. این آدم‌ربایی سال ۹۸رخ داد و نوچه‌های سردسته باند در نقش مامور، مدیرعامل شرکت معروف را ربودند و به سوله‌ای در جنوب تهران بردند. آنها گروگان‌شان را در یک اتاق زیرزمینی زندان کرده و شکنجه می‌کردند.
 
پلیس که در جریان ماجرا قرار گرفته بود در جریان تحقیقات تخصصی موفق شد مخفیگاه آدم‌ربایان را شناسایی و آنها را دستگیر و گروگان را نیز آزاد کند. با اطلاعاتی که از آدم‌ربایان به‌دست آمده بود، سرانجام مخفیگاه متهم اصلی، یعنی دکتر شهرام نیز شناسایی و او پس از مدت‌ها فرار از دست پلیس دستگیر شد.
 
مجازات؛ ۱۵سال حبس
دکتر شهرام که حدودا ۶۰ساله است در دادگاه اظهار بی‌گناهی کرد و مدعی شد که از همه شاکیان طلب داشته و به همین دلیل با این کار قصد تسویه‌حساب با آنها را داشته است. او به ۱۵سال زندان محکوم شد اما اواخر سال گذشته درحالی‌که ۳سال از دوران محکومیتش طی شده بود با سپردن وثیقه از زندان مرخصی گرفت و فرار کرد.
 
نقشه ربودن مقام دولتی
زندانی فراری راهی یکی از شهرهای جنوبی کشور شد و این‌بار نقشه ربودن یک مقام دولتی را در آن استان کشید. او برای این کار باید باند تازه‌ای راه می‌انداخت. مأموران پلیس آگاهی پایتخت که سایه به سایه در تعقیب زندانی فراری بودند، موفق شدند به سرنخ‌هایی از او در استان جنوبی دست پیدا کنند.
 
یک مأمور مخفی پلیس توانست به‌عنوان یک مجرم حرفه‌ای به این باند نفوذ کند و به این ترتیب در جریان اطلاعات تمامی اعضای گروه قرار گرفت و متوجه شد که آنها جایی برای نگهداری گروگان اجاره کرده‌اند و قصد دارند با شکنجه او از خانواده‌اش میلیاردها تومان اخاذی کنند.
 
اعضای این گروه مخوف خبر داشتند که طعمه آنها اگرچه مقام عالی‌رتبه دولتی است اما بادیگارد و محافظ ندارد و به تنهایی رفت‌وآمد می‌کند. آنها ساعت رفت‌وآمد وی را زیرنظر گرفته بودند اما خبر نداشتند که یکی از افرادشان، کارآگاه پلیس است که به خوبی توانسته بود نقش مجرم را بازی کند.
 
به این ترتیب ۲۴ساعت قبل از آدم‌ربایی، سرکرده باند و اعضای دیگر آن در اقدامی غافلگیرانه توسط مأموران اداره آگاهی پایتخت دستگیر شدند. براساس این گزارش، متهمان دستگیرشده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار ماموران اداره آگاهی تهران قرار گرفته‌اند.


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home