هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 15 آذر 1402
ساعت 21:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 4 خرداد 1402 ساعت 17:23
چهارشنبه 3 خرداد 1402 17:11 ساعت
2023-5-25 17:23:31
شناسه خبر : 367779
«نشست دانشجویی کابل تا دمشق از تهران» با موضوع چرایی حضور رزمندگان ایرانی و افغانستانی در سوریه و نبرد با داعش، به همت هسته بین الملل بسیج دانشجویی استان تهران، مجمع دانشجویی انصار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهریار برگزار شد.
«نشست دانشجویی کابل تا دمشق از تهران» با موضوع چرایی حضور رزمندگان ایرانی و افغانستانی در سوریه و نبرد با داعش، به همت هسته بین الملل بسیج دانشجویی استان تهران، مجمع دانشجویی انصار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهریار برگزار شد.

گروه سیاست-رجانیوز: «نشست دانشجویی کابل تا دمشق از تهران» با موضوع چرایی حضور رزمندگان ایرانی و افغانستانی در سوریه و نبرد با داعش، به همت هسته بین الملل بسیج دانشجویی استان تهران، مجمع دانشجویی انصار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهریار برگزار شد.

 

 

خدایار بهرامی؛ «فعال فرهنگی و پیشکسوت دفاع مقدس» در ابتدا به تبیین حضور حاج قاسم و یارانش و موثر واقع شدن ایشان همراه با اتحاد جبهه مقاومت در نا امید کردن دشمن پرداختند و همچنین نقش محوری انقلاب اسلامی ایران در تحقق این امر اشاره کردند.  

او ضمن اشاره به شکست آمریکا در قضیه داعش گفت:«آمریکا در منطقه به فکر تشکیل خاورمیانه جدید بود و خاورمیانه آماده تولد نوزاد های نوپاست، صحبت صریح خانم‌ رایس (وزیر امور خارجه وقت آمریکا) می باشد و با تشکیل داعش آماده شکل گیری آن شد ولی حضرت آقا فرمودند که خاورمیانه جدید را اسلام رقم میزند.

 

 

جنگ آغاز شد و ما دچار مشکل شدیم ، اسلام دچار مشکل شد ، در اینجا نقش فاطمیون شروع شد.
 
با این امر یکی از مهمترین و پر هزینه ترین نقشه های دشمن آغاز گردید و آمریکا مبلغ 7 تریلیون دلار برای تحقق وعده اش در این مسیر هزینه کرد. یکی از مهم ترین گروه هایی که در مقابل نقشه شوم ایستاد لشگر فاطمیون بود.
 
افغانستانی ها ، عراقی ها ، لبنانی ها ، پاکستانی ها آمدند برای سربلندی اسلام و در مقابله با دشمن مشترک این فتنه را در ریشه خشکاندند.
 
این عظمت را با گفتن کلمات نمی توان به ظهور رساند که چه کردند فاطمیون ، چه کردند مدافعان حرم ، چه کرد انقلاب اسلامی ، و در این بحث می توان قدرت نفوذ دید انقلاب اسلامی ایران را مشاهده کرد.»
 
این فعال فرهنگی در ادامه به اهمیت منطقه شامات اشاره کردند و افزودند که در این منطقه بیشترین جنگ های کره زمین اتفاق افتاده است و از اهمیت بالایی برخوردار است.
 

سید مسافر،«رزمنده لشگر فاطمیون» در  ابتدای سخنان خود درباره نحوه تشکیل لشگر فاطمیون پرداخت و در این خصوص گفت:«در تاریخ 22 / 02 / 1392 دوشنبه روزی ، بیست و دو نفر برای اولین بار وارد خاک سوریه شدند و جریان مدافعان حرم را رقم زدند و طی این چند سال به موفقیت های بسیاری دست یافتند که کسی حتی فکرش را هم نمی کرد.

 

وی در ادامه به مظلومیت مدافعان حرم فاطمیون پرداختند و اشاره کردند کتاب خاتون و قوماندان که تقریظ مقام معظم رهبری در آن انجام شده است ، و چقدر حرفه ای و زیبا جامعه مقاومت افغانستان را به قلم درآورده است می توان دید که به صورت کاملا ظریف به مظلومیت این مردم اشاره شده است.
 
وی در ادامه به محدودیت ها و سختی های رزمندگان افغانستانی مدافع حرم در بحث رفت و آمد های پنهانی و مسائلی که در این خصوص برایشان پیش می آمد پرداخت.
 
و همچنین ایشان در ادامه سخنانش به بحث حساس بودن دشمن در خصوص لشگر فاطمیون فرمودند که در ابتدا اهانت ها و افتراهایی را علیه این گروه و جریان نسبت می دادند که به مرور زمان ثابت شد که لشگر فاطمیون ، لشگری متشکل از نیروهای مخلص و فداکار و جان بر کف است که دشمن را در رسیدن به اهداف خود در خصوص افغانستان در منطقه ناکام گذاشته است.