هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 19 آذر 1402
ساعت 04:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 2 خرداد 1402 ساعت 16:14
سه شنبه 2 خرداد 1402 15:52 ساعت
2023-5-23 16:14:47
شناسه خبر : 367736
رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری یک کلاهبردار حرفه‌ای در تهران خبر داد و گفت: متهم با شگرد پیش فروش آپارتمان از افراد زیادی به مبلغ هزار میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.
رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری یک کلاهبردار حرفه‌ای در تهران خبر داد و گفت: متهم با شگرد پیش فروش آپارتمان از افراد زیادی به مبلغ هزار میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.
گروه اجتماعی - رجانیوز: رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری یک کلاهبردار حرفه‌ای در تهران خبر داد و گفت: متهم با شگرد پیش فروش آپارتمان از افراد زیادی به مبلغ هزار میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: با وقوع کلاهبرداری‌های متعدد تحت عنوان پیش فروش آپارتمان، رسیدگی به موضوع پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.
 
وی افزود: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان داد، مرد جوانی با شگرد پیش فروش آپارتمان از افراد زیادی در مجموع به مبلغ ۱,۰۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده ولی خانه‌ای به آنها تحویل نداده است.
 
این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان در نخستین‌گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی هویت و مخفیگاه متهم را در شمال تهران شناسایی کردند و پی بردند مرد جوان قصد دارد تا دوباره از شهروندان کلاهبرداری کند.
 
گودرزی با بیان اینکه کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه متهم شدند و او را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند، افزود: متهم پس از انتقال به اداره سیزدهم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان با شگرد پیش فروش ساختمان به شهروندان اعتراف کرد.
 
این مقام انتظامی افزود: تا کنون ۸ مال باخته با مراجعه به پلیس آگاهی متهم را شناسایی کردند و با تجمیع پرونده‌های مشابه شناسایی سایر مال باختگان در دستور کار قرار دارد.
 
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر شاکیان دیگر در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.