هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 شهريور 1402
ساعت 06:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 1 خرداد 1402 ساعت 20:16
دوشنبه 1 خرداد 1402 20:10 ساعت
2023-5-22 20:16:27
شناسه خبر : 367699
نیروی دریایی جمهوری آذربایجان از برگزاری رزمایشی با هدف دفاع از زیر ساخت‌های خود در بخشی از دریای خزر متعلق به این کشور خبر داد.
نیروی دریایی جمهوری آذربایجان از برگزاری رزمایشی با هدف دفاع از زیر ساخت‌های خود در بخشی از دریای خزر متعلق به این کشور خبر داد.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: منابع خبری در باکو از برگزاری رزمایش نیروی دریایی جمهوری آذربایجان در «دریای خزر» با هدف حفظ آمادگی رزمی و دفاع از زیرساخت‌ها خبر دادند.
 
خبرگزاری «آذرتاج» روز دوشنبه به نقل از وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد که بر اساس برنامه تصویب شده، تمرینات تاکتیکی نیروی دریایی ارتش در دریای خزر(بخش متعلق به این کشور) برگزار شد. جمهوری آذربایجان  هر ساله رزمایش‌هایی را در دریای خزر برگزار می‌کند که هدف آن افزایش مهارت رزمی نیروها و حفاظت از زیرساخت‌های انرژی این کشور در دریای خزر است.
 
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرده تشکیل یگان‌های جدید همراه  با آموزش پرسنل مناسب و خرید کشتی و قایق را  مد نظر دارد. وزیر دفاع جمهوری آذربایجان چندی قبل اعلام کرد این کشور در حال تقویت نیروی دریایی خود در دریای خزر است. 
 
 به گزارش آذرتاج، در این رزمایش، ناوها در حالت آماده باش از پایگاه محل استقرار خارج شدند و وظایف رزمی حفاظت و دفاع از زیرساخت‌های انرژی را دریای خزر انجام دادند. یگان‌های نیروی دریایی همچنین وظایف انهدام گروه‌های تروریستی در دریا و زیر آب را انجام دادند.
 
 به گفته وزارت دفاع این کشور، این تمرینات با محوریت ارتقای مهارت فرماندهان و ستاد در انجام فعالیت‌های مشترک با کماندوهای دریایی، سازماندهی ماموریت‌های رزمی و مدیریت نیروها در نبرد حین اجرای وظایف محوله بود. این وزارتخانه مدعی اجرای عالی وظایف محوله در این رزمایش شد.
 
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان به دلایل امنیتی به شمار دفیق نیروها و تجهیزات به کار رفته اشاره‌ای نکرده است.منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همسو با نیروهای جمهوری آذربایجای در دریای خزر از منافع ملی ایران دفاع می‌کند.
 
انتهای پیام/