هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 24 فروردين 1403
ساعت 18:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 30 ارديبهشت 1402 ساعت 17:03
شنبه 30 ارديبهشت 1402 16:48 ساعت
2023-5-20 17:03:45
شناسه خبر : 367564
اولین جلسه کارگروه بررسی وضعیت ایمنی بازار بزرگ تهران در سال جاری، به منظور گزارش گیری از اقدامات انجام شده توسط دستگاه‌های متولی برگزار شد.
اولین جلسه کارگروه بررسی وضعیت ایمنی بازار بزرگ تهران در سال جاری، به منظور گزارش گیری از اقدامات انجام شده توسط دستگاه‌های متولی برگزار شد.
گروه اجتماعی-رجانیوز: در تداوم اجرای سیاست‌های دستگاه قضایی در زمینه حفظ حقوق عامه و پیگیری وضعیت ایمنی ساختمان های مهم و پرخطر، اولین جلسه کارگروه بررسی وضعیت ایمنی بازار بزرگ تهران در سال جاری، با دستور دادسرای ناحیه ۱۲ تهران و به منظور گزارش گیری از اقدامات انجام شده توسط دستگاه‌های متولی برگزار شد.
 
به گزارش رجانیوز؛ در این جلسه، رحیم گل زاده معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۱۲ تهران، با اشاره به ظرفیت‌های قانونی دادستانی در پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی آحاد جامعه و نظارت بر حسن اجرای قوانین تأکید کرد: در صورتی که ترک وظایف قانونی مدیران، مسؤولان و رؤسای دستگاه‌های اجرایی و یا تأخیر ناموجه آنان در اقدامات فوری امدادی یا نحوه مدیریت سوانح و بلایای طبیعی موجب تضییع حقوق عمومی یا ایراد صدمه و خسارت به اموال عمومی، منابع بیت المال، حقوق اساسی ملت و یا سلامت و امنیت جامعه شود؛ اقدامات قانونی مقتضی از قبیل تذکر، اخطار و یا تشکیل پرونده کیفری اعمال خواهد شد.
 
در ادامه این جلسه نمایندگان دستگاه‌های متولی از جمله شهردار منطقه ۱۲ تهران و نماینده هیأت امنای بازار بزرگ تهران ضمن ارائه گزارش اقدامات انجام شده درخصوص ارتقاء ایمنی بازار بزرگ تهران در سال گذشته، به تشریح برنامه‌های آتی در سال جدید پرداختند.
 
در این نشست مقرر شد جلسات کارگروه بررسی وضعیت ایمنی بازار بزرگ تهران به طور منظم و با دستور کار معین، هر ماه برگزار و هر سه ماه یک بار، یکی از مدیران که در انجام وظایف قانونی خود، عملکرد چشمگیری داشته باشد تشویق و علاوه بر اعلام به مراجع ذی ربط، به مردم هم معرفی شود.
 
انتهای پیام/