هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 27 خرداد 1403
ساعت 13:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 30 ارديبهشت 1402 ساعت 09:53
شنبه 30 ارديبهشت 1402 09:49 ساعت
2023-5-20 09:53:54
شناسه خبر : 367508
 آمریکایی‌ها اگرچه حاج قاسم ‌را شهید کردند اما سیلی نخست را خوردند و سیلی دوم نیز که چیزی جز خروج تدریجی آنها از منطقه نیست دریافت می‌کنند، ولی سیلی نهایی هنوز مانده است‌.
آمریکایی‌ها اگرچه حاج قاسم ‌را شهید کردند اما سیلی نخست را خوردند و سیلی دوم نیز که چیزی جز خروج تدریجی آنها از منطقه نیست دریافت می‌کنند، ولی سیلی نهایی هنوز مانده است‌.
گروه سیاسی - رجانیوز: آمریکایی‌ها اگرچه حاج قاسم ‌را شهید کردند اما سیلی نخست را خوردند و سیلی دوم نیز که چیزی جز خروج تدریجی آنها از منطقه نیست دریافت می‌کنند، ولی سیلی نهایی هنوز مانده است‌.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در یادواره شهدای شهرستان گلپایگان و ‌28 شهید روستای وانشان اظهار داشت: این لحظات برای من که سربازی کوچک و خادم ناقابلی از این امت و ملت و فرزند کوچک این روستای باعظمت و آسمانی هستم، از دل‌انگیزترین لحظات است که پس از سال‌ها در این فضای معنوی و ملکوتی و در جوار بارگاه الهی این امامزاده که همواره تعزیه ائمه اطهار در آن برپا می‌شد، چشمانم به جمال نورانی و شریف همشهریان و هم‌محلیان عزیز روشن شده است.
 
روستای وانشان دروازه‌ای رو به بهشت است
وی با بیان اینکه روستای وانشان دروازه‌ای رو به بهشت و قطعه‌ای آسمانی است، عنوان کرد: این صحبت به خاطر تعصب خاص من نسبت به خانه‌ام نیست بلکه اینجا مدفن عالمان، صالحان و شهدای بزرگی است و به این دلیل دروازه‌ای به بهشت است.
 
فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به زندگی برخی از علمای این روستا بیان کرد: دوستان و هم‌روستایی‌های ما نام حضرت آیت‌الله شیخ صادق علامه را شنیده باشند که از محضر علما و بزرگان در نجف و سامرا کسب فیض کرده و به مقام اجتهاد رسیده بود اما تا آخر عمر میان همین مردم روزگار را سپری کرد و به همین مردم احکام الهی محبت اهل‌بیت (ع) را آموزش داد.
 
وی افزود: این علما سرمایه‌های این روستا هستند و اکنون نیز عالمان بسیاری در این سرزمین حضور دارند.
 
28 شهید والامقام ‌روستای وانشان همه نجیب بودند
سلامی با اشاره به شهدای پرورش‌یافته در این روستا تصریح کرد: 28 شهید والامقام در این روستا حضور داشتند که همه آنها نجیب بودند و دلیل این هجرت زیبایشان زندگی پاک پدران و مادران و اجدادشان بود که حلال و حرام خداوند را شناخته و مهر و محبت ائمه را در قلب آنها کاشتند و همواره زندگی باشرافت در سختی داشتند.
 
وی ادامه داد: اینجا و در همین نقطه صدها سال و به قدمت نامشخص روستا تعزیه خوانده می‌شده و امروزه نیز ادامه دارد و این مراسم‌ها به ما یاد داد که ای کاش با تو بودیم؛ وقتی تعزیه‌داری که نقش امام حسین (ع) را داشت حضرت علی‌اصغر را بالای دست می‌گرفت همه ما آرزو داشتیم که در کنار ایشان بودیم.
 
مردمان عزیز ایران از تاریخ اسلام عبرت‌های بزرگی آموخته‌اند‌
فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به تاثیر این تعزیه‌ها در زندگی مردم عنوان کرد: مردمان عزیز ایران از تاریخ اسلام عبرت‌های بزرگی آموخته بودند و آن حوادث غم‌انگیز و تنهایی ائمه را مدام مرور می‌کردند و درباره سستی مسلمانان در همراهی امام شنیده بودند و همیشه قصه می‌خوردند که چرا در آن زمان نبودند تا سینه‌های خود را سپر امام کنند.
 
وی اضافه کرد: مردم این دیار این حقیقت را یافته بودند که اگر امام خود را در صحنه جنگ تنها بگذارند و میدان را ترک کنند و دنیا را به آخرت و زندگی در ذلت را بر مرگ شرافتمندانه ترجیح دهند آنگاه امام مسلمین در میانه میدان جنگ در عاشورا تنها می‌ماند و اهل‌بیتش اسیر می‌شوند.
 
دشمنان می‌خواستند مردم ایران را فلج کنند
سلامی تصریح کرد: شهدای ما این حقایق را به خوبی می‌دانستند و وقتی جنگ شد فهمیدند که کربلا در ایران و عاشورا در میدان جنگ تکرار شده و امام در میانه این میدان هل من ناصر می‌گوید و از این رو بار سفر بستند.
 
وی افزود: این جوانان همچون دیگران آرزوهای بزرگی داشتند اما رضوان الهی را بر حیات دنیا ترجیح دادند.
 
فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دشمنان می‌خواستند مردم ایران را فلج کنند و تحریم نسخه‌ای بود برای تسلیم و به همین دلیل تمام قدرت خود را به صحنه آورد تا ایران را در جامعه بین‌الملل تنها بگذارد، گفت: اما در مقابل جوانانی با ایمان از نظام دفاع کردند و شکستی که دشمن در حوادث اخیر خورد بی‌سابقه بود. شهدا در میدانی جنگیدند که ابتدایی‌ترین سلاح ها را در اختیار داشتیم درحالی‌که در مقابل از همه کشورهای جهان روی ما سلاح می‌ریختند.
 
دشمنان ایران بسیار بی‌رحمند و حرمت ناموس نمی‌شناسند
وی با بیان اینکه دشمن در اغشاشات سال گذشته ‌در تلاش بود ‌تا مردم را نسبت به‌نظام بی‌اعتماد کند اما امروز امت ما برخلاف خطاکاری‌ها و دنیاطلبی‌های اصحاب سست دوران ائمه، پشتیبان نظام و انقلاب خود ایستاده‌اند و پرچم جمهوری اسلامی ایران با اقتدار در همه عرصه‌ها به اهتزاز درآمده است، تصریح کرد:‌ دشمنان ما بسیار بی‌رحمند و حرمت ناموس نمی‌شناسند و به صغیروکبیر هم رحم نمی‌کنند اما به خاطر حضور شهدا ما امروز آرام و سربلند هستیم.
 
وی با بیان اینکه آنچه که دشمنان برای ما اندیشه کرده بودند اکنون برای خود آنان رقم خورده است به عنوان مثال امروز رژیم صهیونیستی با مشکلات و شکست های فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند، خاطرنشان کرد: این روزها از غزه بر سر اسرائیلی‌ها آتش می بارد اما صهیونیست‌ها قادر نیستند کاری از پیش ببرند و عاجز شده‌اند و آمریکا نیز منطقه را ترک کرده است.
 
آمریکایی‌ها ‌سیلی نخست را خوردند
سردار سلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها اگرچه حاج قاسم ‌را شهید کردند اما سیلی نخست را خوردند و سیلی دوم نیز که چیزی جز خروج تدریجی آنها از منطقه نیست، دریافت می‌کنند، اما سیلی نهایی هنوز مانده است‌، افزود: امروز اروپا با چالش های گوناگونی مواجه است.
 
وی با اشاره به اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: کسی نمی‌تواند مانع تجارت دریایی ما شود و اگر چنین اتفاقی رخ دهد یقه آنها را در هر کجای جهان خواهیم گرفت.امروز امت ما بر خلاف گذشته به پیش حرکت می‌کند در حالی که دشمنان قصد داشتند ما را در تنگنا قرار داده تا تسلیم شویم اما اینگونه نشد و ما مسیر پیشرفت را طی کرده و می‌کنیم.
 
دشمن نشان داد که باید دست از سر ایران بردارند
سردار سلامی با بیان اینکه ‌کاری که مبارزان و رزمنده‌های ما کردند به دشمن نشان داد که باید دست از سر ایران بردارند، عقب نشسته و در اندیشه ایجاد مشکل برای کشورمان نباشند، گفت: چنان که در جنگ با عراق فقط با این کشور روبرو نبودیم بلکه کشورهای متعدد با بسیج آخرین تجهیزات و امکانات خود در مقابل ملت ما ایستادند تا نگذارند نظام ولایی در ایران اسلامی شکل گیرد.
 
فرمانده کل سپاه تاکید کرد: برخلاف گذشته امروز در بسیاری از جهات به ویژه در مباحث تولید ادوات نظامی پیشرفت کرده‌ایم و این موضوع در حوزه تولیدات دیگر هم نمود دارد‌.