هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 24 خرداد 1403
ساعت 02:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 11 فروردين 1402 ساعت 00:28
جمعه 11 فروردين 1402 00:18 ساعت
2023-3-31 00:28:53
شناسه خبر : 365961
رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور پایتخت از توقیف ساعتی بیش از دو هزار دستگاه خودرو و انتقال ۲۸۰۰ خودرو به پارکینگ در پی انجام تخلفات حادثه‌ساز خبر داد.
رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور پایتخت از توقیف ساعتی بیش از دو هزار دستگاه خودرو و انتقال ۲۸۰۰ خودرو به پارکینگ در پی انجام تخلفات حادثه‌ساز خبر داد.
گروه اجتماعی-رجانیوز: سرهنگ علی اصغر شریفی رییس مرکز اطلاع رسانی راهور تهران بزرگ ازکنترل سرعت رانندگان بوسیله دوربین و دعوت ارسال پیامک شرکت رانندگان پر خطر در کلاسهای آموزشی خبر داد. 
 
به گزارش رجانیوز؛ سرهنگ علی اصغر شریفی گفت: در راستای ایجاد نظم و امنیت ترافیکی و برخورد با تخلفات حادثه ساز به منظور افزایش ایمنی و کاهش حوادث رانندگی طرح توقیف ساعتی در معابر بزرگراهی تهران در حال اجرا است.
 
وی افزود: پلیس راهور تهران بزرگ از ابتدای آغاز طرح نوروزی 1402 در پایتخت تاکنون 2034 مورد توقیف ساعتی و 2803 مورد نیز اعزام به پارکینگ را ثبت و به همین نحو با متخلفان برخورد کرده است؛ همچنین در این مدت حدود 752 هزار مورد اعمال قانون در سطح شهر تهران به صورت کلی انجام شده که از این تعداد حدود 170 هزار مورد به ثبت تخلفات حادثه ساز مانند سرعت و سبقت مربوط می شود. 
 
سرهنگ شریفی تصریح کرد: اگر چه پایتخت به پایان تعطیلات نوروزی نزدیک می شود و ترددها کم است اما این معابر خلوت برای برخی رانندگان پرخطر محلی برای ارتکاب تخلفات سرعت و سبقت می شود که خط قرمز پلیس است و پلیس راهور با این تخلفات که امنیت تردد دیگر شهروندان را به مخاطره می اندازد به صورت جد برخورد می‌کند.   
 
وی با بیان اینکه کار اصلی پلیس در قرارگاه سرعت برخورد با تخلفات است ادامه داد: هر روز پس از بررسی سامانه هایی که در اختیار پلیس راهور قرار دارد ، رانندگانی که با سرعت های بالای 50 کیلومتر بیش از حد مجاز در سطح شهر تهران تردد می کنند شناسایی و همان روز و چه بسا قبل از اینکه به مقصد برسد پیامکی را برای آنها ارسال می شود که این رانندگان باید در کلاس های آموزشی به همین منظور شرکت کنند. 
 
رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور پایتخت خاطرنشان کرد: دراین کلاس ها به رانندگان متخلف عواقب خطرناک اقدامات حادثه ساز و عواقب سرعت و سبقت ها گوشزد شده و تصاویری از حوادث و اتفاقات سرعت و سبقت برای مراجعه کنندگان پخش می گردد و برخوردهای شدیدی که به همین علت ها روی داده برای این افراد توضیح داده می شود . 
 
وی افزود: این طرح و شرکت در کلاس ها ادامه دارد تا جایی که دیگر رانندگان این تخلف را مرتکب نشوند چرا که این طرح تاثیر بسیار زیادی را در بین رانندگان متخلف داشته است . 
 
رییس مرکز اطلاع رسانی راهور تهران بزرگ از رانندگان در خواست کرد با توجه به خلوتی بزرگراه‌های تهران با سرعت مطمئنه حرکت کرده و با توجه و تمرکز کامل به جلو تردد کرده و حین رانندگی از تلفن همراه استفاده نکنند.
 
انتهای پیام/