هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 04:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 22 اسفند 1401 ساعت 21:54
دوشنبه 22 اسفند 1401 19:38 ساعت
2023-3-13 21:54:10
شناسه خبر : 365639
علی‌رغم هشدارهای پی در پی کره شمالی، امروز (دوشنبه) سئول و واشنگتن بزرگ‌ترین رزمایش مشترک خود در پنج سال اخیر را آغاز کردند.
علی‌رغم هشدارهای پی در پی کره شمالی، امروز (دوشنبه) سئول و واشنگتن بزرگ‌ترین رزمایش مشترک خود در پنج سال اخیر را آغاز کردند.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: کره جنوبی و ایالات متحده امروز (دوشنبه) در حالی بزرگ‌ترین رزمایش‌های نظامی مشترک خود در پنج سال اخیر را آغاز کرند که «پیونگ یانگ» هشدار داده است که چنین رزمایش‌هایی به عنوان «اعلام جنگ» تلقی می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز؛ وبگاه «چنل نیوز ایژیا» در این خصوص گزارش کرد، واشنگتن و سئول می‌گویند که رزمایش آمریکا و کره جنوبی تحت عنوان «سپر آزادی» قرار است از روز دوشنبه به مدت حداقل 10 روز ادامه داشته باشد و مدعی شده‌اند که به دلیل اقدامات تهاجمی کره شمالی،‌ این رزمایش بر «محیط امنیتی در حال تغییر» متمرکز است.
 
طبق این گزارش، ارتش سئول در ماه جاری میلادی در اقدامی بی‌سابقه فاش کرد که پیش از رزمایش سپر آزادی، ارتش کره جنوبی و نیروهای ویژه واشنگتن، رزمایش‌های نظامی «چاقوی ساج» را که شامل شبیه سازی حملات دقیق به تأسیسات کلیدی در کره شمالی است برگزار کردند.
 
رزمایش‌های مشترک کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا خشم کره شمالی را برانگیخته است و تأکید کرده است که تسلیحات اتمی و برنامه‌های موشکی آن برای دفاع از خود است.
 
رزمایش مشترک سئول و واشنگتن در شرایطی آغاز شده است که رسانه‌های شرق آسیا بامداد دوشنبه از شلیک آزمایشی یک پرتابه توسط ارتش کره شمالی خبر دادند.‌
 
از طرف دیگر، شماری از شهروندان کره جنوبی روز یکشنبه نزدیک دفتر ریاست جمهوری این کشور در شهر «سئول» پایتخت کره جنوبی تظاهرات ضد آمریکایی برپا کردند.
 
انتهای پیام/