هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 خرداد 1403
ساعت 16:30
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 20 اسفند 1401 ساعت 09:53
شنبه 20 اسفند 1401 09:20 ساعت
2023-3-11 09:53:02
شناسه خبر : 365537
 هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل ضمن اعلام نهایی شدن قرارداد خرید جنگنده‌های سوخو ۳۵ روسیه گفت تعداد هواپیما‌ها و زمان تحویل آن‌ها محرمانه است.
هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل ضمن اعلام نهایی شدن قرارداد خرید جنگنده‌های سوخو ۳۵ روسیه گفت تعداد هواپیما‌ها و زمان تحویل آن‌ها محرمانه است.
گروه سیاسی - رجانیوز: هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل ضمن اعلام نهایی شدن قرارداد خرید جنگنده‌های سوخو ۳۵ روسیه گفت تعداد هواپیما‌ها و زمان تحویل آن‌ها محرمانه است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد دقیقاً زمان تکمیل این قرارداد و یا تعداد هواپیما‌هایی که ایران از روسیه تحویل خواهد گرفت، مشخص نکرد و گفت: جزئیاتی منتشر نخواهد شد، زیرا محرمانه است.
 
این هیئت به اسپوتنیک گفت که پس از پایان جنگ ایران و عراق در سال ۱۹۸۸، ایران تمایل خود را به برخی از کشور‌ها برای خرید هواپیما‌های جنگی آن‌ها نشان داد و روسیه نیز اعلام کرد که آماده فروش است.
 
اوایل ماه جاری، کاظم جلالی، سفیر ایران در مسکو گفت که تهران امیدوار است توافقات جدیدی را امضا کند که روابط با روسیه را در سال ۲۰۲۳ تقویت کند.
 
پیش از این الکسی دیدوف، سفیر روسیه در ایران به اسپوتنیک گفته بود که مسکو و تهران در حال کار بر روی تدوین یک توافقنامه جدید در چارچوب روابط روسیه و ایران هستند و با اشاره به اینکه این توافق از اهمیت راهبردی برخوردار است، خاطرنشان کرد که مهم است که محکم و متعادل باشد و واقعیت‌های جدید همکاری دوجانبه را منعکس کند.
 
وی تاکید کرد که این توافق رهنمود‌های اساسی برای توسعه بیشتر روابط روسیه و ایران در دهه‌های آینده را مشخص می‌کند.
 
پیشتر، یک بنیاد آمریکایی ادعا کرد با تعمیق روابط تهران_مسکو و در صورت تحویل سوخو ۳۵ به ایران موازنه قوا در منطقه تغییر خواهد کرد.