هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 29 فروردين 1403
ساعت 09:26
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 19 اسفند 1401 ساعت 23:36
جمعه 19 اسفند 1401 23:32 ساعت
2023-3-10 23:36:20
شناسه خبر : 365529
توافق ایران و عربستان برای ازسرگیری روابط دیپلماتیک، خشم سیاستمداران و مقامات رژیم صهیونیستی را به دنبال داشته است.
توافق ایران و عربستان برای ازسرگیری روابط دیپلماتیک، خشم سیاستمداران و مقامات رژیم صهیونیستی را به دنبال داشته است.

گروه بین الملل-رجانیوز: «نفتالی بنت» نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی خشم و ناراحتی خود را از توافق ایران و عربستان برای ازسرگیری روابط دوجانبه ابراز کرد.

 
به گزارش رجانیوز؛ بنت در واکنش به این توافق به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی حمله کرد و گفت این توافق شکست کوبنده و بیانگر سهل انگاری و ضعف اسرائیل است.
 
بنت گفت ازسرگیری روابط عربستان و ایران تحول خطرناک برای اسرائیل و یک پیروزی سیاسی برای ایران به شمار می رود.
 
وی افزود این توافق شکست کوبنده و بزرگی برای دولت نتانیاهوست که سهل انگاری سیاسی و ضعف عمومی و نزاع و درگیری داخلی در دولت اسرائیل را نشان می‌دهد.
 
خاطر نشان می‌شود کارشناسان اعتقاد دارند که ازسرگیری روابط ایران و عربستان که روز جمعه اعلام شد، همچنین ضد منافع رژیم صهیونیستی است که می‌کوشد در دور جدید سیاست منطقه‌ای آمریکا، نقش خود را پر رنگ و اینگونه القاء کند که کشورهای منطقه برای حفظ امنیت خود در مقابل ایران، ناگزیر از پناه بردن به این رژیم هستند.
 
 کشورهای ایران، عربستان و چین روز جمعه نوزدهم اسفند ۱۴۰۱ برابر با دهم مارس ۲۰۲۳ میلادی در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند در نتیجه‌ گفتگوهای انجام شده، جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی توافق کردند ظرف حداکثر دو ماه، روابط دیپلماتیک خود را از سر گرفته و سفارت‌خانه‌ها و نمایندگی‌ها را بازگشایی کنند.
 
انتهای پیام/