هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 23 خرداد 1403
ساعت 17:33
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 15 اسفند 1401 ساعت 21:05
دوشنبه 15 اسفند 1401 21:02 ساعت
2023-3-6 21:05:52
شناسه خبر : 365486
روسای جمهور ایران و روسیه روز دوشنبه - ۱۵ اسفند - در گفتگویی تلفنی آخرین وضعیت تقویت همکاری‌های اقتصادی فیمابین را مورد بررسی قرار دادند.
روسای جمهور ایران و روسیه روز دوشنبه - ۱۵ اسفند - در گفتگویی تلفنی آخرین وضعیت تقویت همکاری‌های اقتصادی فیمابین را مورد بررسی قرار دادند.

گروه سیاست-رجانیوز: «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری فدراسیون روسیه بعد از ظهر امروز دوشنبه با آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، تلفنی گفتگو کرد.

 
به گزارش رجانیوز؛ در تماس تلفنی رئیس جمهوری فدراسیون روسیه با رئیس جمهوری اسلامی ایران، دو طرف آخرین وضعیت همکاری‌های اقتصادی را بررسی و بر تقویت آنها بخصوص در حوزه ترانزیت بین الملل تاکید کردند.
 
این چهارمین گفت‌وگوی تلفنی سران ایران و روسیه در ماه‌های اخیر است.
 
خبرگزاری روسی تاس در این رابطه نوشت:یکی از پروژه های زیرساختی ایران و روسیه، مسیر ترانزیتی شمال - جنوب است که در سال ۲۰۰۰ میلادی دولت‌های ایران، هند و روسیه توافقنامه آن را امضا کردند. سال های بعد، مشارکت کنندگان در این پروژه به ۱۴ کشور افزایش یافت. هدف از احداث این کریدور، انتقال کالا از هند، ایران و خلیج فارس از طریق روسیه به اروپاست. مسیر زمینی در مقایسه با مسیر دریایی و گذر از کانال سوئز، ۵۰ درصد کوتاه‌تر بوده و موجب کاهش زمان و هزینه حمل‌ونقل می‌شود.
 
رؤسای جمهور ایران و روسیه آخرین بار ۲۹ دی نیز برای بررسی گسترش همکاری‌ها در عرصه انرژی و ترانزیت و روند آستانه تلفنی گفت‌وگو کرده بودند.
 
انتهای پیام/