هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 12 مهر 1402
ساعت 16:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 13 اسفند 1401 ساعت 16:37
شنبه 13 اسفند 1401 16:19 ساعت
2023-3-4 16:37:39
شناسه خبر : 365406
دادستان کل ایالات متحده آمریکا در سفری از پیش اعلام نشده وارد اوکراین شد و در یک نشست به اصطلاح درباره عدالت شرکت کرد به امید آن‌که روسیه را به جنایت جنگی در اوکراین متهم کند.
دادستان کل ایالات متحده آمریکا در سفری از پیش اعلام نشده وارد اوکراین شد و در یک نشست به اصطلاح درباره عدالت شرکت کرد به امید آن‌که روسیه را به جنایت جنگی در اوکراین متهم کند.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: «مریک گارلند» دادستان کل آمریکا در سفری از پیش اعلام نشده وارد اوکراین شد تا در کنفرانس بین‌المللی درباره عدالت در «لوویو» حضور پیدا کند به امید آن‌که روسیه را به ارتکاب جرایم جنگی در اوکراین متهم کند.
 
به گزارش رجانیوز؛ خبرگزاری فرانسه در این خصوص نوشت که دادستان کل آمریکا در سفر به اوکراین بر تعهد واشنگتن برای «مسئول دانستن روسیه» برای جرایمی که در جریان عملیات نظامی مسکو در اوکراین مرتکب شده است، تأکید کرد.
 
یکی از مقام‌های وزارت دادگستری آمریکا در این خصوص اعلام کرد: «دادستان کل، چندین نشست برگزار کرد و بر عزم ما برای پاسخگو نگه داشتن روسیه برای جرایمی که در حمله ناعادلانه و بی‌دلیل به همسایه مستقل خود مرتکب شده است، تأکید کرد».
 
این دومین سفر گارلند به اوکراین از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در یکسال گذشته محسوب می‌شود و و در پی سفر اخیر «جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا به کی‌یف انجام گرفته است و آن‌طور که مقام‌های آمریکایی می‌گویند به دعوت «آندری کوستین» دادستان کل اوکراین صورت گرفته است.
 
بر اساس این گزارش، سفر دادستان کل ایالات متحده به اوکراین همچنین در ادامه سفر ناگهانی «جانت یلن» وزیر خزانه‌داری آمریکا در ۲۷ فوریه صورت گرفته است و بعنوان بخشی از تلاش آمریکا و غرب برای اعمال فشار به اوکراین برای ریشه‌کن کردن فساد و ثبات‌بخشی به حاکمیت قانون در اوکراین است.
 
بر اساس این گزارش، «ووپکه هوکسترا» معاون نخست وزیر هلند و دیدیه ریندرز کمیسیونر عدالت و برابری اتحادیه اروپا نیز از جمله افرادی بودند که در کنفرانس لویو شرکت کردند.
 
«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین از طریق یک سخنرانی ویدیویی در جمع حاضران صحبت کرد و به شرکت‌کنندگان گفت که وقتی مقامات نظامی روسیه برای جنایات مرتکب شده در جریان جنگ مجازات شوند و پاسخگو باشند، «عدالت برقرار خواهد شد».
 
واشنگتن، اتحادیه اروپا و گروه‌های حقوق بشر روسیه را به نقض حقوق بشر در خاک اوکراین از جمله شکنجه، سوء استفاده، تجاوز جنسی و سایر اشکال خشونت و همچنین حمله به زیرساخت‌های غیرنظامی و تأسیسات بخش انرژی این کشور متهم کرده‌اند.
 
با این‌حال، مسکو تمامی این اتهامات را بی‌اساس خوانده و از نهادهای بین‌المللی درخواست کرده که جنایات ارتش اوکراین علیه اسرای جنگی روسیه را مورد تحقیق و بررسی قرار دهند.
 
انتهای پیام/