هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 1 فروردين 1402
ساعت 03:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 12 اسفند 1401 ساعت 12:29
جمعه 12 اسفند 1401 12:24 ساعت
2023-3-3 12:29:04
شناسه خبر : 365360
محمد فخرا، روزنامه نگار و فعال رسانه‌ای در یادداشتی تحت عنوان «دختران قربانی آشوب» نوشت:
 
مدارس باید تعطیل شوند و دختران قربانیان این ماجرا هستند. قم، بروجرد و حالا ایران؛ دل چند مادر دیگر باید بلرزد. کمی عقب‌تر، شورشی که قرار بود شعله‌اش دامن همه‌ی مسئولین نظام و خانواده‌هایشان را تا قبل از سفر به ونزوئلا بسوزاند به خاکستری سرد تبدیل شد. از انتخاب مبتذل واژگان عذر تقصیر دارم ولی چه کنم که این روزها معانی درهم شکسته شدند؛ انقلاب ۴۰۱ با خیل عظیم انقلابیانش هنوز به حکمرانی بر یک دهکده نرسیده به پایان رسید. هنوز مجمسه‌ی پروین و فردوسی سقوط نکرده و میدان آزادی اندام انقلابیان را به خود ندیده است. سهم تجزیه‌طلبان از خاک وصول نگردیده و تیر برق‌ها تغییر کاربری نداده‌اند. یک ماه بیشتر در همان مجازی دوام نیاوردند که متوسل به مهره سوخته‌هایی نظیر پرویز ثابتی شدند. کارشان به تطهیر جنایات ساواک و شاهی افتاد که پسرش هم آن را گردن نمی‌گیرد. تئاتر خیابانی خارج از کشورشان با دعواهای خنده‌دارش هم به قدر کافی خجالت‌آور بود. و اما سالروز انقلاب حقیقی و به خیابان آمدن براندازان واقعی، حباب هشتگ‌ها را ترکاند و نشان داد شاگردان امام گردن کلفت‌تر از این بازی‌ها هستند.
 
حالا امروز دختران باید قربانی شورش شوند. تب انقلاب خوابیده و دروغ‌ها پشت هم بر ملا می‌شوند. آتش باید جوری گرم بماند پس هر چه هست می‌سوزانند. خاک، غیرت، شرافت و حالا گلوی دختران و دل مادران را سوزاندند. تعطیلی مدارس ذغال جدیدی برای احیای آتش شلوغی‌ها است. اما مهم‌تر از آن روایت‌های این ماجرا است. باید به مخاطب القا کرد که جمهوری اسلامی بعد از آنکه با نهضت سوادآموزی عقب افتادگی علمی زنان کشور را پایان داد و امروز به آمار شصت درصدی دختران نسبت به پسران در دانشگاه رسیده است حالا پس از چهل سال متوجه شده که با تحصیل بانوان مخالف است. باید القا شود که مسمومیت‌ها کار خودشان است تا دختران عقب بکشند و اصلا مهم نیست که چه کسی در موضع دفاع قرار گرفته و چه کسی از این جریان استفاده می‌برد. باید القا شود که نظام خواستار تعطیلی مدارس است و مهم نیست که کمپین تحریم مدارس را چه کسانی بالا آوردند. باید القا کنید آنها خواستند تعطیل کنند که ما زودتر تحریم کردیم.
 
دروغ پدر مهسا امینی، دروغ پاهای شکسته‌ی حسین رونقی، دروغ دفن بی‌خبر مادر نیکا شاکرمی، دروغ خون‌ریزی ناشی از تجاوز به آرمیتا عباسی و دروغ دست داشتن در مسمومیت دختران؛ این نظام پابرجا خواهد ماند و این دروغ‌ها برای همه روشن خواهند شد. اما صحبت از روان مردم است. شبهات در مغزها می‌پیچد و باید پاسخ داده شود. دستگاه‌های امنیتی باید زودتر منشأ اتفاقات اخیر را معرفی کنند. دستگاه‌های ناظر باید با خاطیان برخورد کنند من جمله آن بی‌ملاحظه‌ای که موی سر مادر داغدار را کشید و ما را در داغ دیگری کشاند. این اتفاقات می‌گذرد ولی روایت‌ها باقی می‌مانند. اگر امروز روایت نکنیم در آینده هزینه‌ی تعلل امروز را خواهیم داد و با خام شدگانی مواجهیم که سمت اشتباه ایستاده‌اند. امروز دختران قربانی می‌شوند تا عواطف به اسارت دربیاید.
 
انتهای پیام/


10
پسندیدم
کلیدواژه ها »