هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 12 آذر 1402
ساعت 14:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 5 بهمن 1401 ساعت 00:51
چهارشنبه 5 بهمن 1401 00:31 ساعت
2023-1-25 00:51:56
شناسه خبر : 364393
گروهی از هواداران کابینه افراطی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر که در برابر منزل رئیس دیوان عالی رژیم صهیونیستی تظاهرات کرده بودند، با مخالفان کابینه بی بی درگیر شدند.
گروهی از هواداران کابینه افراطی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر که در برابر منزل رئیس دیوان عالی رژیم صهیونیستی تظاهرات کرده بودند، با مخالفان کابینه بی بی درگیر شدند.
گروه بین‌المللی-رجانیوز: از خبرگزاری "سما" فلسطین، شبکه پخش رژیم صهیونیستی "کان" اعلام کرد که گروهی از فعالان احزاب راستگرا در برابر منزل "استیر حایوت" رئیس دیوان عالی اسرائیل تجمع کردند.
 
به گزارش رجانیوز؛ به نقل از ایرنا، این شبکه خبری گزارش داد که طرفداران حکومت و مخالفان آن با یکدیگر درگیر شدند که این درگیری موجب بازداشت یک فعال راستگرا شد که به ماهیت این فرد هیچ اشاره‌ای نکرده است.
 
پس از آن که رئیس دیوان عالی رژیم صهیونیستی، با انتصاب "آریه درعی" رهبر حزب شاس به عنوان وزیر کشور و بهداشت مخالفت کرد، این گروه از فعالان حزب راستگرای افراطی کابینه کنونی رژیم تل آویو در برابر منزل رئیس این نهاد قانون گذاری اسرائیل دست به اعتراض زدند.
 
تنش‌ها بین کابینه راست افراطی رژیم صهیونیستی و دستگاه قضایی این رژیم ادامه دارد و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر بر اصلاح قوانین برای فراهم کردن زمینه بازگشت درعی تاکید کرد.
 
نتانیاهو دو روز پیش براساس رای دادگاه عالی رژیم صهیونیستی مجبور به برکناری درعی شد.
 
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشست با اعضای حزب شاس گفت: بازگشت درعی به کابینه به نفع اسرائیل است و ما قصد داریم با انجام برخی اصلاحات، وی را به کابینه برگردانیم.
 
بنیامین نتانیاهو اظهارات مخالفان کابینه جدید درباره دموکراسی ادعایی رژیم صهیونیستی با اصلاحات قضایی را پروپاگاندا دانست و رای دستگاه قضائی رژیم صهیونیستی درباره صلاحیت نداشتن درعی را ناشی از نبود توازن قوا بین قوه مجریه و قضائیه این رژیم ارزیابی کرد.
 
درعی نیز در این نشست حزبی، با اشاره به حمایت ۶۴ عضو کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) و شخص نخست‌وزیر از خود برای انتصاب منصب وزیر بهداشت و امور داخلی، رای ۱۱ قاضی دیوان عالی علیه خود را ضدیت با نتایج انتخابات ارزیابی کرد.
 
وی گفت: «ما ساکت نخواهیم ماند و تلاش خواهیم کرد قدرت را به رای دهندگان برگردانیم.»
 
نتانیاهو روز یکشنبه مجبور شد براساس حکم دادگاه عالی رژیم صهیونیستی، درعی را برکنار کند. ۱۰ قاضی در دادگاه عالی با لغو انتصاب درعی موافقت کرده و تنها یک قاضی با آن مخالف بودند.
 
دیوان عالی رژیم صهیونیستی انتصاب درعی به عنوان وزیر امور داخلی و بهداشت را به دلیل محکومیت او برای فرار مالیاتی لغو کرد.
 
پیش از این درعی رئیس حزب شاس با مقاومت در برابر حکم دادگاه عالی از استعفا خودداری کرده و گفته بود که حاضر نیست که از صحنه سیاسی رژیم اسرائیل کناره‌گیری کند.
 
درعی در یک جلسه خصوصی در حزب شاس گفته بود، «در را به روی ما ببندند، از پنجره وارد می شویم؛ اگر پنجره را ببندند، سقف را سوراخ خواهیم کرد و وارد خواهیم شد.»
 
حزب شاس پیشتر تهدید کرده بود که اگر دادگاه عالی رژیم صهیونیستی انتصاب درعی به عنوان وزیر امور داخلی را لغو کند، کابینه جدید پابرجا نخواهد ماند.