هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 شهريور 1402
ساعت 05:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 5 بهمن 1401 ساعت 00:36
چهارشنبه 5 بهمن 1401 00:31 ساعت
2023-1-25 00:36:14
شناسه خبر : 364392
خلیفه ارامنه تهران اهانت به قرآن و مقدسات دینی را محکوم کرد و گفت: هر کس در هر مقامی این کار را انجام دهد عاقل نیست، همه باید به مقدسات دینی احترام بگذارند.
خلیفه ارامنه تهران اهانت به قرآن و مقدسات دینی را محکوم کرد و گفت: هر کس در هر مقامی این کار را انجام دهد عاقل نیست، همه باید به مقدسات دینی احترام بگذارند.
گروه فرهنگی-رجانیوز: سیبوه سرکسیان امروز سه‌شنبه ۴ بهمن ماه در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه که در کلیسای سرکیس مقدس برگزار شد، بیان کرد: وقتی اسرائیل خانه فلسطینی‌ها را خراب و آنها را از سرزمین خود اخراج می‌کند و آنها را می‌کشند، دولت‌های اروپایی کجا هستند؟ فلسطین مهد ادیان ابراهیمی مثل مسیحیت و یهودیت است.
 
به گزارش رجانیوز؛ وی افزود: ما تمام گروه‌ها و رسانه‌های اجتماعی اروپایی که مقدسات را زیر پا می‌گذارند محکوم می‌کنیم. خدا را شاکر هستیم که کشوری که مهد ادیان است زندگی می‌کنیم و دعا می‌کنم صلح و آرامش در جهان برقرار شود.
 
سرکسیان با بیان اینکه در ایران پیروان ادیان الهی با صلح و آرامش در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی دارند، خاطرنشان کرد: متاسفانه جهان آرامش خود را از دست داده و علت ناآرامی و نبود صلح دور شدن از دین است که باعث به هم ریختگی زندگی انسان می‌شود. در غرب شاهد این هستیم که مقدسات مردم را زیر پا می گذارند خدا رو شاکر هستیم هنوز در شرق گسترش نیافته است.
 
خلیفه ارامنه تهران تصریح کرد: همه ادیان الهی دینی نظیر اسلام، یهود و مسیحیت پرچمدار صلح در جهان هستند متاسفانه در هفته قبل مجله شارلی ابدو مقدسات را زیر سوال برده بود ما کار آنها را محکوم کردیم.
 
کلام خدا با سوزاندن از بین نمی‌رود
سرکسیان گفت: ۲ روز پیش در سوئد یک فرد که پیروانی هم دارد قرآن را سوزاند بدون توجه به اینکه قرآن ماده‌ای نیست که بتوانند با سوزانند آن را از بین ببرند، آنها می‌توانند کاغذ را از بین ببرند اما کلام قرآن را هرگز چرا که ابدی است. در قرآن می‌خوانیم انسان، قوم و قبیله‌ها را آفریدیم تا در صلح و آرامش زندگی کنند. در آیه‌ای از قرآن کریم آمده است: ای انسان‌ها ما شما را مرد و زن آفریدیم و شما را قبایل و اقوام قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید و باتقواترین شما مومنان هستند. خدا ما را متفاوت آفریده تا در کنار هم ثروت بزرگی را داشته باشیم. این کلام را در قرآن و انجیل می‌خوانیم.
 
وی تاکید کرد: همه کتب ادیان دو خط مشی را برای انسان‌ها تعیین کردند یکی پرستش و بازگشت به سوی خدا و دیگری اینکه همه انسان‌ها نسبت به یکدیگر محبت داشته و یکدیگر را همانطور که هستند بپذیرند. متاسفانه انسان‌ها از این حقیقت بازمانده و به دیل بهاء دادن به نفع سیاسی و شخصی خود ارزش‌های دینی را زیر پا می‌گذارند و دولت‌ها از این موضوع سوء استفاده می‌کنند. به عنوان مثال برخی دولت‌ها قرآن‌سوزی در سوئد را محکوم کردند اما آنها روش قرآن را در زندگی خود به کار نمی‌بندند.
 
خلیفه ارامنه تهران توضیح داد: اروپایی‌ها می‌گویند آزادی بیان داریم اما از واقعیت سواستفاده می‌کنند. آزادی من جایی تمام می‌شود که آزادی همنوع من شروع می‌شود پس من اجازه ندارم آزادی دیگران را زیر پا بگذارم.
 
سرکسیان در خصوص صلح جهانی نیز گفت: تمام رسانه‌ها را دنبال می‌کنم، خواسته ما این است صلح در تمام دنیا برقرار شود حکومت‌های دنیوی نفع شخصی خود را بالاتر از دیگران قرار می‌دهند باید دعا کنیم خدا ذهن افراد را منور گرداند تا صلح برقرار شود.